Aplikace přípravků SweatStop


aplikace přípravků SweatStop

Abychom docílili maximálního účinku a zabránili nadměrnému pocení, je standardně pro všechny přípravky SweatStop proti nadměrnému pocení nutné, aby byly aplikovány bezprostředně před spaním, na dokonale suchou, čistou a nepodrážděnou pokožku. Je zároveň důležité, abychom se několik hodin po aplikaci vyhnuli všemu, co by mohlo zvýšit tvorbu potu. Jelikož je lidské tělo nejvíce v klidu v době spánku, doporučují se aplikace téměř všech přípravků SweatStop právě na noc. Ráno potom můžeme provést naši obvyklou ranní hygienu, použít Váš oblíbený deodorant nebo pleťovou vodu.

SHRNUTÍ HLAVNÍCH BODŮ APLIKACE:
- aplikace pouze na noc

- aplikace pouze na čistou, suchou a nepodrážděnou pokožku
- aplikovat obvykle stačí malé množství přípravku
- vyvarovat se příliš časté aplikaci (neaplikovat denně – obvykle stačí 2-3x týdně/individuální)
- zabraňte vniknutí do očí a kontaktu s ústy či s citlivou nebo poraněnou pokožkou
- příslušnou část pokožky nejméně 48 hodin před a 12 hodin po nanesení tohoto přípravku neholte
- před první aplikací si předem otestujte v minimálním množství přípravku snášenlivost pokožky

Při dodržování těchto pravidel zabírají přípravky SweatStop 98% uživatelů bez jakýchkoliv problémů. V případě, že byste zaznamenali nějaké nežádoucí účinky, v první fázi si prosím prostudujte informace uvedené v závěru této stránky o aplikaci.Nadměrné pocení: Celé tělo, podpaží, záda, hlava, čelo

(Spreje, roll-ony (kuličkové) a roztoky SweatStop)

Před uložením ke spánku je třeba příslušné partie těla pokožky dobře omýt a osušit. Před oblečením oděvu je nutné nechat přípravek vždy úplně zaschnout, aby nemohly vzniknout skvrny. Podle potřebné intenzity, respektive osobních potřeb a výsledků, můžeme postupem času přizpůsobit množství přípravku i délku jeho aplikace.

Sprej: Před spaním jedenkrát důkladně nastříkáme na potřebná místa a necháme zaschnout.
Roll-On: Před použitím přípravek protřepeme. Před spaním jedenkrát důkladně naneseme na potřebná místa a necháme zaschnout.
Roztok: Pomocí prstů naneseme menší množství a vmasírujeme. Podle požadované intenzity se mění množství použitého přípravku a doba masírování.

Pokyn k použití v oblasti obličeje a na části hlavy, která není pokryta vlasy:
Zde se doporučuje použít nejprve Roztok proti pocení čela Sensitive. Antiperspiranty SweatStop s vyšší účinnou silou produktu, jako je např. Tělový sprej proti pocení Forte,  nebo roll-on Forte, se doporučují používat až u silného pocení hlavy a obličeje. Přípravky SweatStop® ve spreji se nanáší pomocí smotku vaty.

aplikace sweatstop celé těloPokyn k použití na části hlavy, která je pokryta vlasy:
Nejvhodnější přípravkem je Tělový sprej proti pocení Sensitive. Antiperspiranty SweatStop® s vyšší účinnou silou produktu, jako je např. Tělový sprej proti pocení Forte, nebo roll-on Forte, se doporučují používat až u silného pocení hlavy a obličeje. Přípravky SweatStop® ve spreji se nanášejí pomocí smotku vaty. U vlasů, které jsou obarvené tónováním, je nutné postup předem opatrně vyzkoušet, protože zde může nanesení antitranspirantu způsobit změnu zbarvení.

Výše uvedené instrukce platí pro přípravky:
Tělový sprej proti pocení SENSITIVE
Tělový sprej proti pocení FORTE
Tělový sprej proti pocení FORTE PLUS
Tělový sprej proti pocení Forte roll-on (kuličkový)
Tělový sprej proti pocení Forte plus roll-on (kuličkový)
Sprej proti pocení zad SENSITIVE
Sprej proti pocení zad FORTE
Sprej proti pocení zad FORTE PLUS
Roztok proti pocení čela SENSITIVE

 

Nadměrné pocení: Ruce a dlaně

Roztok proti pocení rukou a dlaní Instant se používá k zevní aplikaci proti transpiraci v oblasti dlaní. Celosvětově osvědčená a svými vlastnostmi jedinečná emulze je obohacena mastkem, který pocení dokáže ihned a intenzivně zastavit (cca do 2 minut od použití). SweatStop Instant je z hlediska čichu neutrální a po nanesení nezanechává žádné bílé stopy, protože je upraven do odstínu pokožky. Díky své přiměřené velikosti je ideální na cesty, při kterých ho lze kdykoliv použít. Používá se také před důležitými pracovními či osobními schůzkami, jelikož jeho doba účinnosti se počítá v rozmezí 1-3 hodin od použití. Pro dlouhodobý a příznivý efekt při silném až extrémním  pocení dlaní je nutné doplnit roztok také o používání Spreje proti pocení rukou a dlaní FORTE MAX.

aplikace sweatstop na ruce

Použití Roztok proti pocení rukou a dlaní Instant.
1. Ruce dobře umyjeme a osušíme
2. Množství přípravku o velikosti hrášku naneseme na vnitřní plochy dlaní, dobře rozetřeme a necháme zaschnout.
Efekt nastává okamžitě a trvá podle úrovně namáhání dlaní či rukou, standardně v rozmezí po dobu 1-3 hodin. Pro vyšší intenzitu pocení a delší trvání efektu je třeba zvýšit množství přípravku. V případě potřeby je možné aplikaci kdykoliv opakovat. Použití je možné kdykoliv během dne (např. 5 minut před očekávanou schůzkou).

Použití při silném pocení dlaní (Sprej proti pocení rukou a dlaní Forte Max)
1. Odstraníme případnou zrohovatělou pokožku, aby se mohl přípravek dostatečně vsáknout.
2. Ruce a dlaně dobře umyjeme a osušíme.
3. Před spaním nastříkáme na dlaně sprej proti pocení rukou a dlaní Forte Max 1-3 krát a necháme důkladně zaschnout, dokud se přípravek úplně nevsákne. (Tzn. 1x nastříkáme na dlaně, rozetřeme a vmasírujeme a necháme zaschnout, po té v případě potřeby znovu 1x nastříkáme, vmasírujeme atd., až do počtu 3 aplikací v rámci jedné večerní aplikace)

Použití při velmi silném až extrémním nadměrném pocení dlaní
(Sprej proti pocení rukou a dlaní Forte Max a po té Roztok proti pocení rukou a dlaní Instant)

Pokud trpíme na velmi silné až extrémní nadměrné pocení dlaní je nutný následný postup aplikace:
1. Odstraníme případnou zrohovatělou pokožku, aby se mohl přípravek dostatečně vsáknout.
2. Ruce a dlaně dobře umyjeme a osušíme.
3. Před spaním nastříkáme sprej proti pocení rukou a dlaní Forte Max až 5 krát a necháme důkladně zaschnout, dokud se přípravek úplně nevsákne. (Tzn. 1x nastříkáme na dlaně, rozetřeme a vmasírujeme a necháme zaschnout, po té znovu 1x nastříkáme, vmasírujeme, atd. a tento postup opakujeme dle potřeby až do počtu 5 aplikací v rámci jedné večerní aplikace)
4. Následně aplikujeme 1x Roztok proti pocení rukou a dlaní Instant o velikosti hrášku, dobře rozetřeme, vmasírujeme a necháme opět důkladně vstřebat.

Sprej proti pocení rukou a dlaní Forte max snižuje nadměrné pocení po dobu 24 hodin. Vzhledem k tomu, že kůže na rukou je tlustší, než např. v podpaží, neproniká tak emulze všude stejně rychle. To je důvodem, proč se efekt nedostavuje ve všech částech rukou stejně rychle. Sprej se používá těsně před spaním. Je třeba jej nastříkat a vmasírovat.

Jelikož je pocení zcela individuální záležitost a nedá se dosud přesně změřit, tak si četnost a množství přípravku vždy po odzkoušení určujeme následně sami na míru. Je tedy doporučeno ze začátku prvního používání přípravků SweatStop začít v menším množství (např. pouze 1x nastříkání) a aplikovat znovu přípravek nejdříve tehdy, až se nám pocení znovu vrátí. Dle našeho osobního vyhodnocení je pak možné tyto aplikace zvyšovat dle výše uvedených doporučení.

Četnost a množství přípravků SweatStop by však neměly překročit výše uvedená doporučení!

Výše uvedené instrukce platí pro přípravky:
Sprej proti pocení rukou a dlaní FORTE MAX
Roztok proti pocení rukou a dlaní INSTANT

 

Nadměrné pocení: Nohy a chodidla

aplikace na nohySprej proti pocení nohou Forte Max zamezuje nadměrnému pocení a zápachu nohou. Protože kůže na nohou je silnější, než např. v podpaží, je důležité pro dosažení maximálního účinku aplikovat přípravek těsně před spaním. Dále bychom po aplikaci měli zabránit další možné aktivitě či námaze, při které bychom se mohli zpotit, aby tím nedošlo ke snížení výsledného účinku, protože případné pocení po aplikaci by mohlo vést k omezení samotného účinku roztoku. Z tohoto důvodu je tedy nutné aplikovat sprej těsně před spaním, protože je tělo po dobu spánku nejvíce v klidu. Během aplikace roztok lehce vmasírujte na potřebné oblasti nohou a chodidel. Můžeme opakovat aplikaci až 5 krát za sebou dle potřeby. (tzn. 1x na noc nastříkáme, rozetřeme, necháme zaschnout, po té znovu 1x nastříkáme atd., až do počtu max. 5ti aplikací v rámci jedné večerní aplikace). Necháme dobře zaschnout.

Pokud sprej ihned po prvních aplikacích nezabral dle očekávaných výsledků, doporučujeme ještě vyzkoušet následující tipy, které mohou mít vliv na výsledný efekt:
- Před aplikací je vhodné odstranit zbytky zrohovatělé kůže, zejména na ploskách nohou. Tato odumřelá část pokožky může bránit roztoku, aby se dostal až k potním žlázám.
- Je nutné zhodnotit pocení v tom smyslu, zda je generalizované či lokalizované. Jednodušeji řečeno, zda se potíte výrazněji i na jiných částech těla, než na nohou. Pokud je pocení lokalizované a soustředěné jen do jedné oblasti, pak je nutné přípravku aplikovat více.

Pudr proti pocení nohou se skořicí a mentolem se aplikuje prostřednictvím práškové tyčinky na chodidla nohou v ranních či dopoledních hodinách, nebo vždy, pokud potřebujeme. Používání pudru v podobě práškové tyčinky je díky inovativnímu a ekonomickému aplikátoru snadné, čisté a úsporné, jelikož můžeme regulovat dávku prášku podle vlastního uvážení. Už žádný rozsypaný prášek kolem. Necháme po aplikaci dobře vstřebat. Skvěle absorbuje vlhkost.

U velmi silného až extrémního pocení nohou a chodidel je doporučováno používat oba přípravky SweatStop proti pocení nohou. V tom případě se nejprve použije sprej Forte MAX a na závěr večerní aplikace Pudr proti pocení nohou se skořicí a mentolem. V případě potřeby následně během dne můžeme pudr použít kdykoliv, kdy budeme potřebovat.

Jelikož je pocení zcela individuální záležitost a nedá se dosud přesně změřit, tak si četnost a množství přípravku vždy po odzkoušení určujeme následně sami na míru. Je tedy doporučeno ze začátku prvního používání přípravků SweatStop začít v menším množství (např. pouze 1x nastříkání) a aplikovat znovu přípravek nejdříve tehdy, až se nám pocení znovu vrátí. Dle našeho osobního vyhodnocení je pak možné tyto aplikace zvyšovat dle výše uvedených doporučení.

Četnost a množství přípravků SweatStop by však neměly překročit výše uvedená doporučení!

Výše uvedené instrukce platí pro přípravky:
Sprej pro proti pocení nohou Forte Max
Pudr proti pocení nohou se skořičí a mentolem


Péče o pokožku - roztok s aloe vera a pantenolem

aplikace péče o pokožkuRoztok péče o pokožku s Aloe Vera je přípravek ve formě mléka, určený pro péči o pokožku, který splňuje požadavky péče o pokožku za současného použití některého z antitranspirantů. Přípravek je vyroben na bázi vybraných a osvědčených látek s účinným obsahem, jako jsou aloe vera, mandlový olej, jojobový olej, avokádový olej, včelí vosk a panthenol (provitamín B5). Účinky přípravku dodávají pleti vlhkost, mají uklidňující vliv a celkově pokožku harmonizují. Používá se na suchou a rozpraskanou pokožku. V případě potřeby můžeme nanášet (i několikrát denně) na postižené části pokožky.
Používá se také u pokožky podrážděné důsledkem vlhkosti.
Svými hojivými a pokožku uklidňujícími vlastnostmi, ve spojení s chladivým efektem, podporuje Roztok péče o pokožku s Aloe Vera celkové zdraví a regeneraci kůže a pokožky.
Roztok péče o pokožku s Aloe Vera se nanáší na postižené části pokožky denně nebo podle potřeby.
Při kombinaci s dalšími přípravky SweatStop se nanáší v malém množství ráno a během dne, v případě aplikace na noc nejdříve až 10minut po aplikaci přípravků SweatStop.
Pokud se objeví během aplikace z některých produktů proti pocení SweatStop nežádoucí účinky (např. důvodem může být volba příliš intenzivního produktu, nebo nedodržení aplikačního postupu), doporučujeme ošetřit podrážděnou pokožku pomocí Roztoku péče o pokožku s Aloe Vera. Protože kůže a pokožka je vlivem neustálého pocení stále zvlhčována, vede tato vlhkost zákonitě k podpoře různých bakteriálních zánětů, které pak vedou k podráždění kůže. Podráždění nemusí být vždy nutně spojeno se zarudnutím pokožky nebo kůže. Pravidelné používání Roztoku s Aloe Vera zklidňuje pokožku a pomáhá navrátit její přirozený cyklus, je proto doporučován, aby byl používán také v kombinaci s ostatními přípravky SweatStop.

Výše uvedené instrukce platí pro přípravek:
Roztok péče o pokožku s Aloe VeraPřípravky SweatStop – podráždění pokožky a problémy způsobené špatnou aplikací

Všechny přípravky SweatStop® má výrobce dermatologicky atestovány vzhledem k působení na pokožku se známkou „velmi dobré“. V praxi se vyskytuje minimum případů s nežádoucími účinky.
Použije-li se SweatStop nesprávně nebo na podrážděnou kůži, je však samozřejmě možné, že se nějaké nežádoucí účinky objeví.

Možné příčiny podráždění kůže:
1. Velice citlivá pokožka
2. K aplikaci došlo po holení nebo na podrážděnou pokožku
3. Aplikováno bylo příliš přípravku nebo velmi brzy po sobě
4. Nevhodně zvolená intenzita produktu
5. K aplikaci došlo přes den (např. v dopoledních hodinách)

ad 1) Velice citlivá pokožka
Citlivost pokožky je u každé osoby unikátní. Lidé s velmi citlivou pokožkou by měly věnovat zvýšenou pozornost při používání přípravků SweatStop.
Řešení:
• Snížení počtu aplikací (2 aplikace týdně je většinou zcela dostačující)
• Použití při aplikaci pouze jednou (jedno stříknutí)

ad 2) K aplikaci došlo po holení nebo na podrážděnou pokožku
V případě, že kůže byla již podrážděná před nanesením SweatStop, může vzniknout nežádoucí reakce. Holení vede k podráždění pokožky. Je důležité, aby se interval mezi holením a aplikací SweatStop prodloužil tak, jak je to jen možné. Interval nesmí být každopádně menší než 48 hodin před holením a min. 12 hodin po holení.
Pokud již byla pokožka nějakým způsobem narušena, před další aplikací je samozřejmě nutné počkat na uzdravení/zregenerování pokožky.

Řešení:
• Použití přípravku na noc a holení pouze v dopoledních hodinách
• Použití při aplikaci pouze jednou (jedno stříknutí)
• Snížení počtu aplikací

ad 3) Aplikováno bylo příliš přípravku nebo velmi brzy po sobě
Množství a interval aplikace jsou velmi důležité. Aplikovat by se mělo pouze tolik přípravku, kolik je potřeba. Kromě toho by nemělo docházet k příliš časté aplikaci (v případě negativních projevů je potřeba snížit počet aplikací za týden). Pro většinu uživatelů jsou dvě aplikace týdně dostačující.
 
Řešení:
• Snížení počtu aplikací (2 aplikace týdně jsou většinou zcela dostačující)
• Snížení aplikovaného množství

ad 4) Nevhodně zvolená intenzita produktu
Řada přípravků SweatStop disponuje pro většinu partií těla více přípravky s různými intenzitami (rozlišujeme např. tipy produktů dle intenzity Sensitive, Forte, Forte Plus) V některých případech volí zákazníci příliš intenzivní produkt ve snaze vyřešit problém s pocením. Je však nutné si uvědomit, že i přípravky s nižší intenzitou jsou proti pocení velice účinné a často je vhodnějším postupem volit méně intenzivní produkt. V případě, že byste potřebovali poradit s volbou vhodného přípravku, neváhejte nás kontaktovat na email: info@poceni24.cz nebo telefonicky na čísle 725 339 531.

ad 5) K aplikaci došlo přes den (např. v dopoledních hodinách)
Přípravky SweatStop by neměly být používány v dopoledních hodinách, protože pak nevyužijí svůj plný potenciál. Vzhledem k tomu, že přípravky potřebují určitý čas, aby se naplno rozvinul jejich účinek, je důležité, aby byly aplikovány těsně před spaním na čistou a suchou pokožku.
Navíc při aplikaci přes den mohou vzniknout skvrny na oblečení.

Řešení:
• Používat přípravky pouze na noc, tedy těsně před ulehnutím do postele na suchou a čistou pokožku

 
Pokud jste udělali vše správně a zároveň vyloučíme velmi málo pravděpodobnou alergii na některou složku přípravku, příčinou nežádoucích účinků by mohla být již jen dermatitida. U lidí majících sklony k dermatitidě (resp. jí trpí) se může objevovat vysychání pokožky z důvodu omezení potních kanálků po aplikaci. Velmi suchá pokožka má tendence svědit a je náchylná na různá podráždění. V takovýchto specifických případech je vhodné kombinovat přípravky SweatStop s produkty péče o pleť. Optimální je například Roztok péče o pokožku. Tento roztok je krémem pro péči o pokožku na bázi vybraných přísad, jako je aloe vera, mandlový olej, jojobový olej, avokádový olej, včelí vosk a panthenol (provitamín B5). Jeho hydratační a zklidňující vlastnosti harmonizují stav pokožky. Kromě ochrany a péče o pokožku krém navíc poskytuje chladivý účinek. Je přímo vyvinut pro kombinované použití s přípravky SweatStop.

SweatStop IXAL roll-on bez hliníku

Správné použití produktu je klíčem k úspěchu. Přečtěte si proto pozorně tyto pokyny:
Naneste tenkou vrstvu přípravku na očištěnou a suchou pokožku:
• Prvních 5 dní: 3 krát denně
• Po 5 dnech nebo po zlepšení stavu: 2 krát denně
• Po 10 dnech nebo po dalším zlepšení: 1 krát denně ráno
Hyperfunkce potní žlázy se normalizuje velmi rychle po aplikaci.

Poznámky:
• Pot na pokožce, nebo pocení během aplikace, či krátce po aplikaci zabraňuje absorpci
aktivních látek. Proto musí být přípravek vždy aplikován na suchou pokožku,
než se opět projeví pocení.
To je třeba vzít v úvahu zejména při velmi těžkém pocení s permanentním potem.
Způsob a interval aplikace musí být v takovém případě přizpůsoben této situaci.
• Zápach: v ojedinělých případech se zápach nesníží ihned, ale až po několika dnech používání
• Nepoužívejte v kombinaci s přípravkem obsahujícím hliníkovou sůl!
Nejprve přestaňte používat hliníkový antiperspirant a teprve posléze začněte používat
SweatStop® IXAL (jak je popsáno výše).

Upozornění:
Nepoužívejte na otevřené rány. Používejte pouze na nepoškozenou pokožku.
Další informace k aplikaci jsou v příbalovém letáku, který je nedílnou součástí každého balení přípravku SweatStop® IXAL (vč. české verze).

Intenzita přípravku: Normalizuje nadměrné pocení a hyperhidrózu | Oblast použití: Podpaží | Obsah látek péče o pokožku: Ano, F.A.G.®, olivová semínka, lněná semínka,
Aktivní ochrana: Ano, až 12 hodin | Druh balení: Roll-on (krém, objem: 50 ml) | Aplikace: 1-3 krát denně (dle potřeby) Použití: denně Obvyklá výdrž balení: 2- 4 měsíce
Obsah hliníkových solí: 0% hliníku Vůně: Mírná parfemace Obsahuje alkohol: Ano | Dermatologicky testováno: Ano Záruka vrácení peněz: Ano (prodloužená záruka 30 dní)
Vyrobeno podle ISO 9001 a GMP: Ano Vyrobeno v EU: Itálie