nadměrné pocení u mužeNADMĚRNÉ POCENÍ U MUŽE

Jaké jsou příčiny nadměrného pocení u muže?

Nadměrné pocení u muže může být extrémně trapné. Ať už se vyskytuje na pracovišti nebo ve společnosti, je to něco, čemu chceme předejít. Někdy však sprcha či deodoranty a antiperspiranty nepostačují k potlačení příčin nadměrného pocení. Pochopení možných příčin je prvním krokem k úspěšnému zamezení nadměrnému pocení u muže.

Hyperhidróza u muže

Hyperhidróza je lékařský termín pro nadměrné pocení. Je to zdravotní stav, při kterém jsou potní žlázy nadměrně stimulovány během aktivity nebo jiných potíží vyvolávajících pocení. Tyto stavy hyperhidrózy mohou existovat v několika formách: palmární hyperhidróza, což je nadměrné pocení rukou u muže; plantární hyperhidróza nebo-li nadměrné pocení nohou u muže, axilární nebo-li nadměrné pocení podpaží u muže a zčervenání obličeje. Symptomy se mohou pohybovat od mírného pocení až po těžké nadměrné pocení. Léčba zahrnuje předepsané konkrétní léky a v extrémních podmínkách i možnou operaci. Ve většině případů však zaberou specializované přípravky určené proti nadměrnému pocení.

Sekundární hyperhidróza u muže

Pokud je nadměrné pocení vyvoláno jinak než hyperhidrózou, může být zdrojem nadměrného pocení u muže např. nějaká životní komplikace, jako je například onemocnění nebo silně stresující situace. Spouštěče sekundární hyperhidrózy zahrnují rakovinu, poranění páteře, úzkostné stavy, srdeční onemocnění nebo mrtvici. Obvykle se můžeme vypořádat s příležitostným nadměrným pocením způsobeným těmito stavy také pomocí specializovaných antiperspirantů proti nadměrnému pocení. Avšak kontinuální stavy, jako je srdeční onemocnění nebo rakovina, mohou vyžadovat léky ke zmírnění pocení a měli by být vždy posouzeny lékařem.

Co ještě může způsobovat nadměrné pocení u muže?

Kromě hyperhidrózy a sekundární hyperhidrózy může být nadměrné pocení u muže způsobeno zneužíváním návykových látek a potravinami. Stimulanty a léky, jako je kofein a alkohol, mohou způsobit, že se tělo nadměrně potí. Pikantní potraviny, jako jsou chilli papričky nebo kari mohou také způsobit pocení. Nadměrné pocení u muže bývá z těchto příčin nejjednodušší při řešení, protože obvykle vyžaduje pouze změny v životním stylu a ve stravování.

Co doporučit na nadměrné pocení pro muže? 

U nás na poceni24.cz naleznete až 16 druhů přípravků na nadměrné pocení (řešící mírné až extrémní pocení), které naprosto spolehlivě zastavují nadměrné pocení v oblasti těla od hlavy až k patě. Pro každou část těla můžete tak nalézt specifický přípravek proti nadměrnému pocení. Přehled přípravků na nadměrné pocení naleznete zde: přípravky na nadměrné pocení pro muže