antiperspiranty a pocení

Antiperspiranty a pocení

Antiperspiranty a pocení, aneb když nás straší pocení

Antiperspiranty a pocení patří neodmyslitelně k sobě. Abychom problém s výraznou potivostí dokázali vyřešit, je třeba vzít na vědomí několik skutečností. Pocení je naprosto normální a přirozené. Pocení hraje důležitou úlohu v oblasti zdraví našeho organismu díky své termoregulační funkci. Pot pomáhá udržovat teplotu těla. Potní žlázy se zpravidla probouzí k aktivitě v období puberty. Součástí změn v našem těle je mimo jiné také aktivace zhruba 3 milionů potních žláz zejména v podpaží, na dlaních rukou a na nohou, přesněji chodidlech. Když pot navíc přichází do kontaktu s bakteriemi na svrchní části pokožky, vzniká nepříjemný zápach. Tento zápach potu je u každého specifický a různě silný.

antiperspiranty a pocení

Jak nám pocení pomáhá? A kdy je naopak naším nepřítelem?

V horkých letních dnech se zapotíme a odpařovaný pot nás následně ochlazuje. Samotný pokyn k pocení dává náš mozek na základě nejrůznějších podnětů. Proto se nepotíme jen v momentě, kdy je nám teplo. Je přirozené, že nás trápí pot i v momentech, kdy prožíváme nějaké emočně vypjatě situace nebo jsme pod nějakým tlakem (zkoušky, pohovory, schůzky, pracovní porady apod.).

Co však dělat v momentě, kdy náš mozek dává pokyn k pocení i v momentech, kdy k tomu není zjevný důvod, nebo se zkrátka jen snaží naše tělo ochlazovat až příliš a to produkuje nepřiměřené množství potu. V takových situacích mluvíme o tzv. nadměrném pocení. Toto pocení již není v normálu a často nám může velmi zkomplikovat osobní i společenský život.

sweatstop antiperspiranty a pocení
Antiperspiranty a pocení, anebo něco není v pořádku…

Jak na nadměrné pocení?

Bude to znít možná až příliš jednoduše, ale stále platí, že naprostým základem v boji proti pocení a nadměrnému pocení je pravidelná hygiena. Studená sprcha udělá divy a to nejen tím, že nás zbaví potu a bakterií, ale také ochladí naše tělo. A jak jsme si řekli na začátku, chladné tělo má méně důvodu k termoregulační aktivitě vyvolávající pocení. Důležitá je kromě samotné péče o naše tělo i volba oblečení. Máme zde na mysli zejména materiálové složení oblečení. Oblečení z přírodních vláken může pomoci proti pocení (např. bavlna) zejména v letních období. Naopak umělé tkaniny nejsou proti pocení ideální.

velmi účinný antiperspirant proti nadměrnému pocení
Antiperspiranty a pocení – řešení pro spokojenější život

Řada z nás doplňuje hygienu deodoranty, které však problém pocení ve výsledku vůbec neřeší a také jejich vůně vydrží jen na chvíli. Pokud chceme mít od pocení skutečně klid, je mnohem důležitější používat antiperspirant, který díky obsahu aktivních látek pomůže snížit pocení na přirozenou úroveň formou vytvoření ochranné vrstvy na ústí potních žláz.

Zdroj: MedicineNet

Německá značka SweatStop představuje celou řadu antiperspirantů proti pocení a nadměrnému pocení, které spolehlivě udrží naše tělo v suchu i v letních vedrech. Prakticky jako jediná značka na trhu disponuje přípravky, jejichž složení je na míru uzpůsobeno potřebám různých částí těla. Mezi antiperspiranty tak naleznete ty, které jsou přímo určené proti nadměrnému pocení nohou, proti nadměrnému pocení rukou, ale také přípravky na pocení hlavy a obličeje, přípravky bojující proti pocení čela, zad či podpaží. Zaručeně tak máme řešení také pro Vás. Antiperspiranty a pocení, kompletní přehled antiperspirantů SweatStop naleznete na této stránce: Antiperspiranty SweatStop

Přečtěte si také související témata k článku “Antiperspiranty a pocení”: Pocení

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora