7 dní bez deodorantu

Blog: poceni24.cz BLOG Statistiky: Počet přečtení: 1690

Experiment portálu poceni24.cz – 7 dní bez deodorantu

Nedávno jsem se bavila s kamarádkou, jejíž manžel je ten typ, že se o sebe stará jen proto, že to vyžaduje jeho žena. Tvrdí však, že kdyby se o sebe tolik nestaral a vyhodil by všechny své deodoranty a antiperspiranty, bude na tom stejně. Byl přesvědčen, že vše kolem pocení je jen uměle vyvolaný humbuk a čím více tyto přípravky používá, tím je na tom vlastně hůř. Takže ve jménu vědy a krásy jsem přemluvila kamarádku, aby její manžel podstoupil deodorační detox po dobu jednoho týdne s tím, že stručně zapíší, co ten den dělal a jaký efekt jeho žena pozorovala. Zde je výsledek :).

deodorant a poceníDen první:

Až na pár komických scén ve večerní posilovně to byl jednotvárný den. Je pravda, že moje podpaží bylo pravděpodobně ještě obalené antiperspiračním deodorantem a tak se den neužívání nijak neprojevil. Prvních 24 hodin bez známky nějaké změny je tak určitě možné považovat za úspěch.

 

Den druhý:

Před pokusem o deodorační detox po dobu sedmi dnů jsme asi měli myslet i na předpověď počasí, protože jsme si vybrali jeden z těch teplejších týdnů v roce. Brněnské centrum přeplněné, v MHD peklo (začali se po prázdninách vracet studenti vysokých škol) a moje podpaží začíná ztrácet pocit sucha. Bezva! Poněkud brzy, ale zatím se to dá vydržet.

 

Den třetí:

Ve středu jsem se zúčastnil dvou událostí - jedna ráno (celofiremní porada) a jedna po práci (posezení s kamarády). Zde již začaly trochu rozpaky, protože nic není horšího ve vztahu ke svému podpaží, pokud není v kondici, než když musíte být hodně blízko k ostatním lidem, které znáte a budete v budoucnu potkávat dále. Již šlo trochu do tuhého, když jsem nemohl říct o probíhajícím experimentu, ale z odměřenějšího jednání okolí bylo patrné, že moje blízká přítomnost není úplně vítána.

 

Den čtvrtý:

Víte, jak se říká, že pokud se nebudete déle koupat, tělo se s touto situací samo vyrovná a začnete „vonět“ sami od sebe? Lež. Každé zdvižení mé ruky bylo připomínkou toho, že jsem si v žádném případě nezvykl na svůj pach bez aroma. A moje okolí už vůbec ne. Ze zoufalství jsem se pokusil zlepšit situaci pomocí navoněných ubrousků, které jsem si dal do všech dostupných kapes. Pomohlo to sotva hodinu.

 

Dny pět a šest:

Jsem za půlkou, tak to už nevzdám, přestože je mi jasné, že v tomto experimentu rozhodně nebudu vítězem. Do práce nejdu, vzal jsem si radši dovolenou. Každopádně i tak jsem se za ty čtyři dny stačil zvláště u mladších kolegyň krásně „zapsat“, ale pár posměšků přežiju. Rodinná večeře v pátek večer a rodinný piknik v sobotu odpoledne (mimo) mi však zlomil odhodlání vydržet poslední zářijový týden do konce. Paradoxně moji rodiče bylo to nejhorší, co mě mohlo během experimentu potkat.

 

Den sedmý:

Končím a už nikdy více podobné testy. Moje podpaží nebylo absolutně připraveno na boj s potem a pachem. V pondělí ráno jsem s úlevou sáhl po svém ověřeném spreji proti pocení (přejít zde na nejlepší produkty na nadměrné pocení v podpaží) a vykročil opět směrem k nápravě vlastní reputace.

 

Dotyčnou osobu, která prošla tímto experimentem, jmenovat nebudu (slib je slib a jsem vděčná vůbec za to, že mohu výsledek zveřejnit :)). Snad jen uvedu, že je mu 39 let a pracuje jako projektant.

Pro mne osobně nebyl výsledek testu žádným překvapením, protože se zajímám o tuto problematiku poměrně dlouho. Všichni se potíme, a to i v klidu, v nečinnosti. Prakticky každý je vystaven nějakému stresu. Ať již v zaměstnání, nebo kdekoliv jinde. A pokud nepoužíváte delší dobu antiperspirant, budete se potit stále. Co je smutné, že to samé platí i pro zápach…

Komentáře

Přidáno Saturday, November 7, 2015 Uživatel Mišule Aggy Reagovat na tento komentář
Díky :)
Přidáno Wednesday, September 30, 2015 Uživatel Alch8 Reagovat na tento komentář
Hezkej clanek ;-)
Přidáno Wednesday, September 30, 2015 Uživatel Jarmila Reagovat na tento komentář
Naprosto souhlasím, že většinou největšími kritiky jsou ti nejbližší, tedy rodina. Mám úplně ty samé zkušenosti.
Zobrazeno 1 - 3 z 3 záznamů

Přidat vlastní komentář