co pomůže na nadměrné pocení v podpaží

Co pomůže na nadměrné pocení v podpaží?

Co pomůže na nadměrné pocení v podpaží, aneb když nepomáhá deodorant…

Nadměrné pocení v podpaží je nepříjemný problém. Vede k znečištění oděvu, přináší sebou tělesný zápach, je doprovázeno pocitem úzkosti a může dokonce vést i k sociální izolaci. Ve většině případů je možné nadměrné pocení v podpaží snadno ovládat pomocí správného používání specializovaných antitranspirantů. Pouze ve vzácných případech je nadměrné pocení v podpaží trvalým problémem. V takových případech pak nastupují lékařské proceduru či chirurgický zákrok.

co pomůže na nadměrné pocení v podpaží
Co pomůže na nadměrné pocení v podpaží?

Na co si dát při volbě přípravku na nadměrné pocení v podpaží pozor?
1) Deodoranty a antiperspiranty pomáhají kontrolovat pouze zápach spojený s nadměrným pocením v podpaží, obvykle nesnižují, ani nezastavují pocení. Ujistěte se proto, že používáte na nadměrné pocení v podpaží skutečně antitranspirant, tedy přípravek, který obsahuje aktivní látky blokující potní žlázy v podpaží a zastavující tok potu.

jaký antiperspirant pomůže na nadměrné pocení v podpaží
Co pomůže na nadměrné pocení v podpaží u žen?

2) Zkontrolujte, že používáte přípravek správně. Nejúčinnější přípravky proti nadměrnému pocení v podpaží se aplikují vždy na noc a to na zcela suchou a nepodrážděnou pokožku. Protože se většina lidí potí nejméně v noci, mají antitranspiranty prokazatelně nejvyšší účinnost na potní žlázy právě v noci. Ranní hygiena pak nijak nesnižuje účinek přípravků.

3) Přípravek na nadměrné pocení v podpaží by Vás neměl dráždit. Vyhýbejte se přípravkům způsobujícím přílišné dráždění pokožky, nepříjemné pocity při aplikaci apod. Zároveň je dobré sledovat ty situace, které u Vás aktivují zvýšenou potivost. Často dochází k nadměrnému pocení v podpaží z důvodu úzkosti, tepelných změn, dokonce i některé potraviny mohou být spouštěči Vašeho pocení.

co pomůže na nadměrné pocení v podpaží

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Doporučený specializovaný antitranspirant na nadměrné pocení podpaží: