další komplikace plynoucí z pocení

Další komplikace plynoucí z pocení

Další komplikace plynoucí z pocení

Stabilně vlhká kůže může vést ke škrábání pokožky, což obvykle vyvolává podráždění pokožky. Podráždění kůže může být také podkladem pro bakteriální zánět v případě, že je kůže trvale vystavena vlhkosti. Vzhledem ke zvýšenému pocení kůže a speciálně např. v místě mozolů, dochází k změkčení kůže. Patogenní zárodky mohou měkčí kůží snadněji prostoupit.

další komplikace plynoucí z pocení

Dermatitida / Kožní dráždivost

Kromě toho je nebezpečím mykóza nohou, která také vyvolává podráždění pokožky, souběžně s ní je tu problém představující též zápach a pocení nohou. To se projevuje zarudnutím kůže nebo v podobě svědění kůže po těle. Další kožní onemocnění, jako je například dermatitida, je pak logicky dalším možným vyústěním těchto problémů. Záněty se objeví zejména v podpaží. To je vzhledem k podstatně nižší hodnotě pH potu v této části těla. PH je zde mnohem méně kyselé, a proto poskytuje nižší ochranu proti bakteriálním zánětům. Podráždění kůže často není viditelné pouhým okem, a proto také bývá často škodlivost skrytá.

další komplikace plynoucí z pocení

Dotčené osoby tak často dlouho netuší, že jsou na pokraji kožního zánětu. Osoby postižené zánětem mají obecně tendenci ke zvýšenému pocení. Výsledkem je časté nikdy nekončící svědění. Přesto je možné dostat se ven z tohoto bludného kruhu. Produkty proti pocení SweatStop (přejít na všechny produkty v kategorii: nadměrné pocení spreje) představují řešení pro všechny druhy a intenzity pocení.

Psychologie a sociologie ve vztahu k pocení

Osoby trpící zvýšeným pocením (též také jako hyperhidróza u žen a mužů) jsou omezeny v jejich každodenním koloběhu života. Necítí se dobře ve svém vlastním těle a ve svém propoceném oblečení. Staří strašáci v podobě skvrn z potu situaci jen zhorší a výrazně omezí dotčené osoby při výběru oblečení. Onemocnění nadměrným pocením vede k pocitu hanby a psychickým problémům, což má za následek omezení, respektive zamezení sociálním kontaktům.

komplikace pocení pomoc žena dívka

Nemocní nadměrným pocením se více a více vyhýbají svým bližním, což může vést k úplné izolaci. Izolace je předzvěst dalších následujících psychologických nemocí. Namáhavost určitých povolání a činností, pro které jsou požadovány zejména ruce, je hlavním faktorem, proč se často firmy brání, nebo dokonce odmítají osoby trpící nadměrným pocením. Takové osoby těžce trpí touto nemocí v profesním životě, i když fyzicky jsou na tom dobře.

Objevte specializované antiperspiranty SweatStop na nadměrné pocení.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku