hyperhidróza léčba co pomůže

Hyperhidróza léčba

Hyperhidróza léčba

Hyperhidróza, neboli nadměrné pocení, je poměrně častým projevem našeho organismu. Obvykle není nebezpečná, jen nepříjemně zasahuje do našeho života. Její léčba pak také není nijak náročná. V následujícím článku si řekneme, jak hyperhidrózu poznáme, jak ji léčíme a v jakých případech bychom měli navštívit lékaře.

Jak poznám hyperhidrózu?

Základní rozpoznání hyperhidrózy, které si můžete vyzkoušet sami doma, je zkouška na bázi škrobu a jódu. Nejprve naneseme jód na vyšetřované oblasti těla. Poté tyto oblasti pokryjeme škrobem, který začne jód vysušovat. Pokud škrob změní barvu na výrazně tmavě modrou, bohužel trpíte hyperhidrózou.

hyperhidróza léčba co pomůže
hyperhidróza léčba a symptomy

Kdy navštívit kvůli hyperhidróze svého lékaře?

Nadměrné pocení může být příznakem jiných, velmi vážných stavů. Neprodleně navštivte svého lékaře, pokud se u Vás objeví:

• hyperhidróza společně s rapidním úbytkem hmotnosti
• hyperhidróza, která se objevuje zejména během spánku
• hyperhidróza je doprovázena horečkou, bolestí na hrudi, dušností nebo zrychleným srdečním tepem
• hyperhidróza je doprovázena pocitem tlaku v hrudi

Pokud navštívíte lékaře, obvykle jej zajímá, kdy a kde se hyperhidróza objevuje. Dále jsou prováděna vyšetření krve a moči, které mohou potvrdit či vyloučit řadu faktorů, aby mohla být nasazena správná léčba. Váš lékař by také mohl předepsat termoregulační test. Podobně jako u testu na bázi škrobu a jódu se tento test používá prostřednictvím prášku, který je citlivý na vlhkost. Prášek mění barvu v oblastech, kde trpíme hyperhidrózou.

jak léčit hyperhidrózu
hyperhidróza léčba, kdy vyhledat pomoc

Ve většině případů však není hyperhidróza (nadměrné pocení) způsobena nemocí, ale jedná se o změnu v chování nervové soustavy, která se tak snaží kompenzovat termoregulační změny. Jinými slovy mozek dostane signál, že je potřeba některou část těla ochladit a spustí v činnost potní žlázy. Pokud k tomu dochází přirozeně v důsledku vysokých veder nebo třeba cvičení, je pocení zcela přirozené. Pokud je tato činnost vyvolána různými jinými faktory, pak je zapotřebí specializovaných přípravků, které dokáží zregulovat aktivitu potních žláz na přirozenou úroveň. Mezi nejčastější faktory vyvolávající hyperhidrózu bez fyzické aktivity patří stres, životospráva, některé potraviny, vysoký cukr, nevhodné oblečení apod.

Jak na hyperhidrózu a její léčbu?

Způsob léčby hyperhidrózy by měl být závislý na tom, zda se jedná o závažný stav či nikoliv, viz informace výše. Pokud náš stav nevyžaduje lékařské řešení, je vhodné upravit životosprávu a omezit aktivitu potních žláz vhodným řešením tam, kde vás pocení trápí. Tato kombinace upraví pocení a postupně může pomoci s léčbou hyperhidrózy. Obvykle se k regulaci pocení využívají silnější antiperspiranty obsahující chlorid hlinitý. Ty však pouze zastaví pocení ucpáním potních žláz, samotnou příčinu pocení neřeší. Navíc úplné zastavení pocení není zcela ideální, protože se jedná o přirozený proces, který náš organismus potřebuje k normálnímu fungování. Nedá se tedy u těchto antiperspirantů hovořit přímo o léčbě nadměrného pocení.

hyperhidróza léčba sweatstop
hyperhidróza léčba medicínské řešení

Mnohem vhodnější je medicínské řešení v podobě přípravku SweatStop IXAL. Jde o moderní princip léčby pocení. IXAL neobsahuje hlinité soli, ale využívá speciální směs látek, které dokáží kontrolovat stav potních žláz v místě aplikace. Pokud jsou potní žlázy hyperaktivní a produkují více potu, než je obvyklé, IXAL začne pracovat a sníží pocení na minimální normální úroveň. Zároveň opravuje problémy na žlázové úrovni a udržuje pokožku zdravou. SweatStop IXAL nijak nedráždí a nemá vedlejší účinky. Mohou jej dokonce používat i osoby vážněji nemocné (cukrovka, chemoterapie apod.). IXAL byl vyvinut na základě výzkumu oceněného Nobelovou cenou, jde o výsledek dlouhodobého a profesionálního vývoje. Je to skutečná šance, se kterou může být vaše hyperhidróza léčba o hodně jednodušší.

Další informace o SweatStop IXAL, včetně možnosti jej zakoupit, naleznete přímo u produktu, viz odkaz pod boxíkem autora níže.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku hyperhidróza léčba


Související článek:
Jak se projevuje hyperhidróza v životě?