bromhidróza

Hyperhidróza nebo bromhidróza?

Hyperhidróza nebo bromhidróza?

Existují dva různé druhy sekrece produkované potními žlázami. Ekrinní žlázy zajišťují běžné vylučování potu, což je poměrně plynulý proces a bez zápachu. Na druhou stranu apokrinní potní žlázy vylučují pot, který je charakteristický svým zápachem. Tento zápach je způsobený rozkladem potu bakteriemi. Tento proces způsobuje rozvoj jednotlivých forem tělesného pachu. Stejně jako nadměrná sekrece potu, způsobující nadměrné pocení (hyperhidróza těla), tak i samotný zápach se obvykle stává výraznou zátěží pro dotčené osoby.

bromhidróza
Trápí Vás hyperhidróza nebo bromhidróza?

Hyperhidróza není tedy jenom o vysoké míře sekrece potu, nežádoucí vznik intenzivního zápachu jde často ruku v ruce se zvýšeným pocením, což jen zhoršuje celkovou situaci. Kombinace výrazného pocení a pachu v souvislosti s pocením, představuje další podskupinu nemocí. Termín “bromhidróza” tak doslova znamená “páchnoucí pot”, mezi nejvýraznější pak patří zápach chodidel na nohou.

Bromhidróza a psychika

Ať chceme nebo ne, poceni ovlivňuje náš život a má radikální vliv na kvalitu života, proto je zapotřebí bromhidrózu okamžitě řešit. Psychologické důsledky tělesného pachu osoby trpící bromhidrózou trpí psychologickými následky.

sweatstop bromhidróza hyperhidróza
Hyperhidróza nebo bromhidróza má řešení, které na Vás čeká!

Dotěrný pach je obecně vnímán jako problém nedostatečné hygieny. Mytí několikrát denně v tomto nijak nepomůže, dotyčné osoby jsou v důsledku páchnoucího potu stigmatizovány a odsouzeni za nečisté. Sociální izolace bývá nejčastějším důsledkem bromhidrózy. Takzvaný apokrinní pot je příčinou pro vznik zápachu, který je vylučován speciálními potními žlázami. Tyto apokrinní žlázy jsou umístěny v podpaží a v oblasti genitálií a začínají se rozvíjet na počátku puberty.

Apokrinní pot je zcela přirozený. Krátce po vyloužení žlázami je tento pot bez zápachu. Během krátké doby však, bakteriální rozklad vygeneruje látky, jako jsou mastné kyseliny a amoniak, které způsobí štiplavou a částečně kyselou vůni.

hyperhidróza
Hyperhidróza nebo bromhidróza už nebude ovládat Váš život

Problém může vzniknout psychologicky a to takovým způsobem, že fobie z bromhidrózy v podstatě přivolá nechtěný vznik zápachu. Dotyčné osoby se obávají, že nevoní. Žijí v paranoidním stavu, že tělesně zapáchají a nakonec si myslí, že sami natolik “smrdí”, že už nepomohou žádné kosmetické přípravky atd. To by byla velká škoda, jelikož již dnes existuje řada specializovaných antitranspirantů, které Vám dokážou pomoci proti hyperhidróze a bromhidróze.

Nevyhazujte zbytečně peníze za antiperspiranty z drogérií, které proti pocení nefungují a sáhněte po opravdu ověřeném a specializovaném antitranspirantu, který dosahuje vysoké úspěšnosti proti pocení.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku