nadměrné pocení v podpaží u žen zpocené podpaží pomoc

Jak na nadměrné pocení v podpaží?

Jak na nadměrné pocení v podpaží?

Kdysi dávno jsem měl velký problém a jsem moc rád, že již o něm mohu psát v minulém čase – trápilo mne nadměrné pocení v podpaží. Pokaždé, když jsem vyšel z domu ven a venku bylo kolem 20 stupňů (vyšší teploty raději ani nezmiňuji :)), moje podpaží bylo rázem tak mokré, jako bych právě vylezl z vany. Nepříjemný slaný obsah se pokaždé okamžitě chrlil ven a zbarvil moji košili. Následovaly trapné pocity, stud a snaha se vyhnout prostorám s větším množstvím lidí.

Nadměrné pocení v podpaží – marná snaha? 

Říkal jsem si, že toto nadměrné pocení v podpaží musím stůj co stůj zastavit. Pokud to šlo, nosil jsem tílka. Vyloučil jsem ze šatníku prakticky jakékoliv barevné oblečení, stejně jako košile světlého odstínu, na kterých by byl pot také snadno vidět. Objednal jsem si tedy extra savé košile, extra savá trička a používal podpažní vložky. Můj šatník byl v tuto dobu složený asi ze 75 % z černých košil, protože jsem nemohl přijít na to, jak zabránit nadměrnému pocení v podpaží.

jak na nadměrné pocení v podpaží
Jak na nadměrné pocení v podpaží?

Bylo mi jasné, že „trik“ s oblečením je jen dočasné řešení, pouze jakási dočasná pomoc a začal pátrat po přípravku, který by nadměrné pocení v podpaží vyřešil nebo alespoň zredukoval na minimum. Vyzkoušel jsem snad téměř každý anti-perspirant na trhu. Zkoušel jsem různá mýdla. Snažil jsem se experimentovat s různými materiály a alternativními léčbami. Nic nefungovalo. Drobné zlepšení přišlo vždy jen na velmi krátkou dobu, jakmile si můj organismus na daný přípravek zvykl, nadměrné pocení v podpaží bylo v tu ránu zpátky.

jak na nadměrné pocení v podpaží u mužů
Jak na nadměrné pocení v podpaží v horkém létě

Nadměrné pocení v podpaží – konec trápení

Nakonec jsem na to přišel a jak to tak někdy bývá, dopomohla mi náhoda. Dnes se hrdě hlásím k tomu, že mám suché podpaží a to i v horkých dnech nebo dnech, kdy je venku extrémní vlhkost vzduchu. Nadměrné pocení v podpaží mám zcela pod kontrolou. Při cestě na dovolenou jsme se stavili v Basileji (mimochodem pokud byste tam někdy jeli, doporučuji navštívit nádhernou katedrálu Münster) a zatímco ostatní kupovali suvenýry, já automaticky hledal první obchod s kosmetikou.

Tam jsem objevil Sweatstop Forte Plus a o dovolené jej vyzkoušel. Nejenže dovolená byla v suchu, ale začal jsem jej používat také po návratu. Ze začátku každý druhý den. Večer jsem se osprchoval, nastříkal trochu roztoku do podpaží a následující den až dva jsem byl naprosto v pohodě. Postupem času jsem používal roztok jen jednou týdně a nyní už jen občas, tak dvakrát do měsíce.

jak na nadměrné pocení v podpaží ve společnosti
Jak na nadměrné pocení v podpaží? Vyzkoušejte naši značku SweatStop

Dnes již nevím, co je to strach z nadměrného pocení v podpaží, žádné rozpaky ze skvrn na oblečení, ta tam je strach z “odhalení”. Mám zpátky svůj život a cítím se skvěle. A protože vlastní zkušenost je ta nejsilnější a nejlepší, rozhodl jsem se zveřejnit svůj příběh na stránkách poceni24.cz.

Pokud i Vy hledáte finální řešení problému s nadměrným pocením v podpaží stejně jako pan Michal, kterému velmi děkujeme za podporu a ochotu se podělit o svoji zkušenost, doporučujeme léty prověřené německé antiperspiranty značky SweatStop a Everdry, viz související produkty níže.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku

Související odkazy ke článku Jak na nadměrné pocení v podpaží: Jak na pocení obecně

Zdroj: EverydayHealth