jak zastavit pocení dlaní

Jak zabránit pocení dlaní?

Víte, jak zabránit pocení dlaní?

Zpocené dlaně jsou nejběžnější formou hyperhidrózy u těch z nás, kteří trpíme nadměrným pocením. Nadměrné pocení dlaní je klinický zdravotní stav, který nás postihuje v každodenním životě, ať již v sociální či aktivní oblasti. Přesto, že je pocení dlaní velice běžné a poměrně snadno řešitelné, bohužel stále si nechává spousta z nás tímto nepříjemným pocením dlaní negativně ovlivňovat život.

Nadměrné pocení dlaní či rukou se odborně nazývá palmární hyperhidróza a trpí jím již více než 1% populace (takže v ČR to může být min. 100tis lidí).
Patříte mezi ně i Vy? Pak je článek určen přesně Vám.

jak zabránit pocení dlaní
Jak zabránit pocení dlaní a nenechat si ničit život?

Potí se mi dlaně, je nutné to řešit, nebo se to časem vytratí?

Určitě bychom pocení dlaní neměli podceňovat. Nadměrné pocení dlaní zasahuje do našeho života v mnoha aspektech. Každodenní aktivity, jako je používání počítačů, mobilních telefonů, hudebních nástrojů, ale třeba i používání ovládání volantu, se mohou stát obtížným úkolem kvůli nadměrnému pocení dlaní.

A co teprve osobní vztahy – nadměrné pocení dlaní může být nepříjemné v momentech, kdy chceme přivítat klienta na schůzce podáním ruky, nebo kupříkladu vzít za ruku svou milou/milého. U části hyperhidrózou trpících lidí, je dokonce nadměrné pocení dlaní a nadměrné pocení rukou spojeno se záchvaty paniky (panické ataky), které lze připsat strachu z jednoduchých sociálních situací, nebo strachu z negativní reakce okolí.

Začněte žít naplno beze se strachu ze zpocených dlaní. Jednoduše již zítra můžete mít řešení doma.

pocení dlaní co pomůže
Jak zabránit pocení dlaní, aneb strašák jménem hyperhidróza

Proč trpíte pocením dlaní právě Vy?

Z více než 50% je nadměrná potivost dlaní dána geneticky. Zpravidla začíná pocení dlaní již v dětství a v pozdějším dospívání se situace zhoršuje. V některých případech začalo pocení dlaní jako následek fyzického zranění, následek úrazu elektrickým proudem, či jako vedlejší efekt problémů v nervové oblasti. Dobrou zprávou je, že pocení dlaní je obvykle lokalizované a pokud se potíme výrazně pouze na dlaních, obvykle toto pocení není signálem žádné nemoci. Pokud je pocení dáno nemocí (např. cukrovka, rakovina apod.), zpravidla totiž postihuje celé tělo. Tento rozdíl je velmi důležitý, neboť často marně hledáme příčinu pocení dlaní v nějaké nemoci.

Zdroje: The Australasian college of dermatologists

Věděli jste, že SweatStop má až 90% úspěšnost v řešení pocení dlaní?

Jak zabránit pocení dlaní? Pomoc v podobě unikátního antiperspirantu

Nadměrné pocení dlaní může být skutečně vážným problémem pro náš život. V případě, že se potíme převážně pouze na dlaních, doporučujeme začít konzervativními postupy v podobě vysoce účinných antiperspirantů určených přímo a pouze pro oblast dlaní a rukou. Teprve v momentě, kdy tyto specializované přípravky pro řešení nadměrného pocení dlaní nepřinesou kýženou úlevu, je vhodné uvažovat o chirurgickém řešení.

Švýcarská značka SweatStop disponuje unikátním přípravkem, který je určený přímo na pocení dlaní. Jedná se o krém, který zamezí pocení dlaní okamžitě po aplikaci a to po dobu 2 hodin. Je tedy vhodný pro sportovce, lékaře, muzikanty, manažery, sekretářky…, zkrátka všechny ty z nás, kteří potřebují pro svou práci či kvalitní výkon suché dlaně.

jak zastavit pocení dlaní
Jak zabránit pocení dlaní? Je tu SweatStop…

Pokud Vás zajímá, jak zabránit pocení dlaní a chcete se o produktu SweatStop Forte Max dozvědět více, pokračujte níže, kde naleznete podrobnější informace. Pro ty z Vás, které trápí pocení dlaní třeba jen při osobních schůzkách, doporučujeme také SweatStop Instant, který dokáže vaše vlhké dlaně vysušit doslova do 30 sekund. Vyzkoušejte tyto specializované antitranspiranty (používáním obou přípravků účinek proti pocení ještě zvýšíte).

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku


Přečtěte si také:
Nadměrné pocení jako nemoc
O značce SweatStop
Hyperhidróza – proč z nás doslova „teče“?