co pomůže na nadměrné pocení celého těla

Nadměrné pocení celého těla

Potíte se nadměrně na různých místech po celém těle? Stalo se pro Vás nadměrné pocení společenským i životním traumatem? Nezoufejte, řešení existuje a nemusí být, ani drahé ani bolestivé. Pojďmě si nyní říci něco málo k nadměrnému pocení celého těla.

Nadměrné pocení celého těla

Nadměrné pocení celého těla je nechtěným a nepříjemným projevem našeho organismu. Nadměrné pocení celého těla vzniká jako reakce organismus na vnější podněty (fyzická námaha, teplota, stres, jídlo, životní styl, nadváha apod.), může však být také příznakem problémů štítné žlázy, onemocnění cukrovkou, nebo projevem infekce. Velmi často se vyskytuje v případě nemoci jako noční pocení. Pokud nevypozorujete příčinu nadměrného pocení celého těla sami, pak doporučujeme poradit se s lékařem. Nadměrné pocení celého těla však není radno podceňovat, může ohrožovat jak Vaše fyzické zdraví, tak i psychické, věnujte mu proto náležitou pozornost.

co pomůže na nadměrné pocení celého těla
Ještě, než se dostaneme k řešení problému s nadměrným pocením celého těla, měli bychom co nejpřesněji určit nebo vypozorovat, co způsobuje naše nadměrné pocení. Pokud se potíte více než ostatní lidé, např. když je horko, nebo vykonáváte namáhavou fyzickou zátěz (např. sportování,..), jedná se jen o výraznější fyziologický projev Vašeho těla (tzv. primární nadměrné pocení celého těla). Vaše tělo reaguje na zvýšenou námahu teplotní regulací a vylučuje více potu, aby tělo ochladilo.

Nadměrné pocení celého těla je v podstatě přirozené, pokud má tuto vnější příčinu, v takových případech jen stačí množství pocení vhodně regulovat speciálními přípravky na nadměrné pocení. Naopak sekundární nadměrné pocení celého těla (kdy přímo nejsme schopni vypozorovat proč se nadměrně potíme, či není k tomu důvod) může být vyvoláno nějakým zdravotním problémem. V tomto případě se doporučuje návštěva lékaře a prověření, zdali naše nadměrné pocení není způsobené zdravotním problémem. Mohou však nastat i případy, kdy neprovádíme žádnou namáhavou činnost, zdravotně se cítíme dobře a přesto se nadměrně potíme. Nadměrné pocení není tedy způsobené zdravotním problémem.

Nadměrné pocení celého těla – co dělat v tomto případě?

Lidé, kteří mají problémy s nadměrným pocením celého těla, a kteří jsou jinak zdraví, by nadměrné pocení neměli podceňovat, protože tento stav má významný vliv na jejich kvalitu společenského, pracovního i soukromého života. Nejen pro tyto případy jsou doporučovány specializované přípravky proti nadměrnému pocení, kde již klasické antiperspiranty nezabírají. Tyto přípravky navracejí pocit suché pokožky, působí okamžitě a hlavně dlouhodobě. Již žádné kruhy od potu na oblečení nejen v oblasti podpaží. Speciální přípravky proti nadměrnému pocení celého těla ve většině případů dokonce zafungovaly až tak, že postupně odstranily nadměrné pocení úplně.

Např. pan Zdeněk nám napsal:

” Dobrý den, proti pocení sem toho vyzkoušel už opravdu hodně, dost mě to trápí. Po vyzkoušení tohto spreje FORTE jsem ohromen! Účinkoval hned druhý den! Musel jsem se nevěřícně kontrolovat, zdali nemám známky zpocení na oblečení, ale neměl. Dneska už bez tohoto nemohu být a přiznám se, že pocení jsem najednou přestal skoro řešit, je to fakt úleva po těch letech, máte moje mnohonásobné díííky! Ještě jednou díky, moc mi to pomohlo! ” 

jak na nadměrné pocení celého těla v létě
na nadměrné pocení celého těla Vám pomůže Sweatstop Forte

Jak se zbavit nadměrného pocení?

Pokud Vám dosud nepomohl žádný přípravek proti pocení, bojíte se botulotoxinových injekcí, nemáte tolik peněz na iontoforézu či operaci, nezoufejte. Řešení stále existuje a nemusí být drahé. Řešením jsou speciální přípravky proti nadměrnému pocení pod švýcarskou značkou SweatStop, která je velmi známá v Evropě a zámoří, kde je lídrem v boji proti nadměrnému pocení celého těla. Tyto přípravky jsou speciálně vyvinuty na míru pro lidi trpící nadměrným pocením. Již po první aplikaci poznáte zásadní rozdíl. Postupem času se stává, že nadměrné pocení jde mimo téma Vašeho života a přestanete jej řešit, jelikož se Vás už netýká. Chtěli byste život bez pocení i Vy?

Objevte specializované antitranspiranty značky SweatStop a buďte s pocením v pohodě.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku