nadměrné pocení nemoc

Nadměrné pocení jako nemoc

Nadměrné pocení jako nemoc

Je nadměrné pocení upozorněním nějaké nemoci v těle, nebo se jedná o ochranou funkci před přehřátím těla či psychický stres? Nadměrné pocení se odborně nazývá hyperhidróza a většinou postihuje pouze lokální určitou část těla (např. podpaží, ruce, nohy, záda, čelo ..), avšak v extrémních případech může poceni postihnout i celé tělo. Pokud na sobě pociťujete jasné příznaky nadměrného pocení, měli byste tomuto stavu věnovat patřičnou pozornost. Jde o Vaše zdraví, fyzické i to psychické. I když přesné údaje chybí, již více než 5% západní populace trpí tímto onemocněním a toto číslo neustále roste.

nadměrné pocení jako nemoc
nadměrné pocení jako nemoc, moderní nemoc

Čím to je? Je nadměrné pocení (hyperhidróza) vzrůstající moderní nemocí nebo tu vždy bylo?

O nadměrném pocení se v minulosti moc nemluvilo a bylo bohužel společností vnímáno pouze jen jako důsledek nedostatečné hygieny. Paradoxně však většina lidí trpící nadměrným pocením zodpovědně dodržuje osobní hygienu a dá se říci, že doslova zkoušejí a dělají všechno možné, jen aby se zbavili nepříjemného nadměrného pocení. Kdyby totiž stačilo pouze dodržovat osobní hygienu, většina lidí by se následně musela zbavit nadměrného pocení.

nadměrné pocení nemoc
nadměrné pocení jako nemoc spojená s psychikou

To se však v drtivé většině případů nestává. Opakem tohoto případu jsou lidé trpící tzv. anhidrózou (což je minimální, nebo zcela žádné poceni) a tito lidé čelí naopak nebezpečí přehřátí organismu. Nadměrné pocení je nutné považovat za dysfunkci organismu, protože nadměrná sekrece potu (potivost) vede ke ztrátě termoregulační funkce těla. Již se ví, že nadměrné pocení (odborně hyperhidróza) způsobují také psychické nebo organické symptomy, které zásadně ovlivňují sociální, osobní a profesní život dotčených osob.

Ve společnosti, která netoleruje tělesný pach, jsou osoby trpící nadměrným pocením společensky vyřazování jako nepřijatelní. Tento zoufalý a odcizující stav způsobuje sociální izolaci dotčených osob a přerůstá v citové problémy. Poceni se pro ně stává traumatem. Za zmínku stojí i další skutečnost, že lidé, u kterých bylo z počátku poceni jen mírné, se začali postupem času potit nadměrně. S nadsázkou by se pak dalo i říci, že nadměrné pocení může za čas přerůst až k extrémnímu silnému pocení.

Nejenom z tohoto hlediska je nadměrné pocení spojováno právě s psychikou. Čím více jsme pod tlakem, nebo ve stresu, tím se naše tělo přehřívá a my se víc potíme.  Nadměrné pocení pak vyvolává následné další problémy, jako je mykóza, bakteriální kožní infekce nebo ekzémy. Výsledkem poceni je také následný nepříjemný zápach a automatické vyřazení se ze společenského života. Označení nadměrné pocení jako nemoc tak rozhodně není přehnané.

V případě, že se nadměrně nepotíte ze stresu, měli byste vyhledat lékaře, který by měl vyvrátit možnost příznaků nějaké nemoci, většinou bývají příznaky nadměrného pocení spojovány s těmito stavy, jako např.:

• hyperfunkce štítné žlázy nebo podobných hormonálních onemocnění
• těžká psychiatrická utrpení
• obezita
• návaly horka a poceni v období klimakteria

Pokud vnímáte, že je Vaše nadměrné pocení jako nemoc způsobená psychikou či stresem a hledáte účinné řešení i pro případy, kde se potíte bez zjevné příčiny a kde Vám dosud běžné antiperspiranty nezabraly, přinášíme pro Vás řešení. Specializované přípravky proti nadměrnému pocení švýcarské značky SweatStop pomáhají velmi účinně a efektivně v boji s nadměrným pocením. Nyní jsou tyto přípravky i u nás v ČR.

Unikátní složení a především specializace zaměřená na jednotlivé partie těla zaručuje mnohem efektivnější léčbu poceni než u dosud na trhu nabízených všestranných přípravků proti pocení tzv. „na vše“. Tento fakt posunuje léčbu nadměrného pocení dále, jelikož kůže např. na rukou či nohou je jinak silná než na zádech apod.

nadměrné pocení jako nemoc
nadměrné pocení jako nemoc

Přípravky SweatStop jsou u nás na poceni24.cz rozděleny podle části těla, kde Vás trápí nadměrné pocení a dále také podle intenzity nadměrného pocení od mírného nadměrného pocení až po extrémně silné nadměrné pocení. Věříme, že toto širší spektrum přípravků proti nadměrnému pocení Vám lépe umožní si vybrat vhodný přípravek na míru a k přesnému účelu. Přípravky SweatStop mohou pravidelným používáním postupem času vést k úplnému odstranění nadměrného pocení. Nechť je Váš život opět plný radosti a bez nástrah v boji s nadměrným pocením.

A jaký je nejoblíbenějším sprej proti poceni mezi našimi uživateli? Viz doporučené produkty SweatStop níže pod boxem autora.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku