nadměrné pocení na zádech u muže

Nadměrné pocení na zádech

Nadměrné pocení na zádech

Také se sami sebe ptáte, proč se tolik potíme na zádech a jak tomuto nadměrnému pocení na zádech zabránit? Zpocená záda jsou nejčastěji přirozenou odpovědí našeho organismu na zvýšení teploty – pokud se naše záda příliš ohřejí, tělo zareaguje aktivací potních žláz, tedy vylučováním potu s cílem záda ochladit. Během výkonu či sportovní aktivity je pocení na zádech normálním stavem, avšak může nás uvádět do nepříjemných až trapných situací, například v hromadné dopravě. Pocení na zádech se stává vážnějším problémem v případě, kdy k němu dochází bez přirozeného spouštěče.

nadměrné pocení na zádech

Co tedy způsobuje nadměrné pocení na zádech?

Nadměrné pocení na zádech bývá nejčastěji způsobeno hyperaktivitou potních žláz. Tento stav se odborně nazývá primární hyperhidróza. Hyperhidróza obvykle postihuje všechny části těla, ale bývá často lokalizována do konkrétních oblastí, jako jsou právě záda. Další příčinou nadměrného pocení zad bývají změny v nervové či hormonální oblasti. V takových případech mluvíme o sekundární hyperhidróze. Ta bývá způsobena vedlejším účinkem léků, projevena kolísáním hladiny hormonů nebo psychickými problémy. Z povahy spouštěčů nadměrného pocení na zádech je jasné, že léčba nadměrného pocení na zádech vyžaduje specializovaný přístup a to jak z pohledu přípravků, které nám proti nadměrnému pocení na zádech pomohou, tak z pohledu vlastní životosprávy.

Jak zabránit nadměrnému pocení na zádech?

V první fázi bychom měli upravit zvyky a životosprávu tak, abychom nepodněcovali samotné pocení v oblasti zad, tedy jej ještě více nezhoršovali.

Zde je několik tipů, jak nezvyšovat nadměrné pocení na zádech:

  • Je vhodné nosit oblečení z přírodních vláken. Syntetické tkaniny, jako je polyester, mohou zachytávat pot, čímž stimulují další pocení. Přirozené materiály, jako bavlna a vlna, nám pomohou zůstat v suchu, protože umožňují potu snadnější odpařování.
  • Důležitá je hydratace. Pití chlazených nápojů pomáhá snižovat teplotu těla a doplňovat ztracenou vodu do pokožky na zádech.
  • Pocení na zádech mohou spouštět také některé naše „hříchy“ jako je kouření, kofein a alkohol.
  • Pravidelné mytí zad chladnější vodou je velmi doporučováno.

Výše uvedené metody asi znáte a jsou pouze jakýmsi základem, jak nadměrné pocení na zádech nezhoršovat. Každopádně pro dlouhodobé a především úspěšné řešení nadměrného pocení zad je zapotřebí použití specializovaných antiperspirantů.
nadměrné pocení na zádech u muže

V našem sortimentu naleznete 3 přípravky švýcarské značky SweatStop přímo určené na pocení a nadměrné pocení na zádech s intenzitami 8, 13 a 19. Přehled přípravků a detailní informace o nich naleznete v kategorii – Nadměrné pocení na zádech

Pokud nechcete dlouho vybírat, který je nejvhodnější pro Vás, doporučujeme Vám antitranspirant na pocení zad, který má nejvyšší účinnost proti pocení (viz produkt pod boxem autora).

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku