Svědí Vás pokožka, nebo bývá často podrážděná? Švýcarská značka SweatStop vyvinula unikátní produkt péče o pokožku proti svědění, podráždění či vyrážkám. S obsahem vysoce kvalitních aktivních látek. Vhodný doplněk také k antiperspirantům.

více

Naše pokožka je naší vizitkou. Je to vnější obraz naší povahy, naší psychiky, zkrátka hodně vypovídá o tom, jací jsme. Péče o pokožku je tak velice důležitá nejen pro její celkové zdraví a přirozenou krásu, ale také pro náš dobrý pocit a sebevědomí.

V našem sortimentu naleznete Roztok péče o pokožku s Aloe Vera, který pečuje o Vaši pokožku silou a jemností Aloe Vera a dalších účinných látek. Jedinečná hydratace a zklidňující účinek přináší Vaši pleti péči, se kterou se setkáte jen u kosmetických přípravků té nejvyšší třídy. Pokud používáte produkty proti pocení, doporučujeme alespoň 2x týdně používat tento roztok pro ošetření pokožky. Roztok péče o pokožku pomáhá řešit také svědění kůže na těle a v obličeji.
Pocení je tělní mechanismus, jehož primárním cílem je udržet naše tělo v termorovnováze. Z toho důvodu otvírá potní póry, kdykoliv naše tělo dojde k závěru, že potřebuje ochladit. Zároveň pocení napomáhá přirozenému „promazávání“ pokožky, udržuje ji hydratovanou a vláčnou. Pot tedy napomáhá naší pokožce, proč má tedy za následek také různá podráždění pokožky, ve výsledku vede také k akné či ekzému? Předně je nutné zmínit složení potu. Pot se skládá převážně z vody, dále obsahuje koncentrovaný sodík a chloridy, v menší míře také draslík. Existují dva typy žláz produkujících pot – ekrinní a apokrinní. Zatímco ekrinní žlázy vyvolávají pocení právě za účelem teplotní regulace, apokrinní žlázy uvolňují pot jako reakcina změnu v nervové soustavě (stres, cvičení apod.). Apokrinní žlázy tak vylučují nejen pot bohatý na výše uvedené látky, ale navíc může obsahovat proteiny a mastné kyseliny. Kámen úrazu je v tom, že ponecháme-li na své pokožce pot příliš dlouho nebo je potu produkováno přílišné množství, vede jeho produkce k podmínkám, ve kterým se daří nejrůznějším bakteriím. Navíc je zde velké riziko ucpání potní žlázy, což může mít za následek vznik červených hrbolků. Svědění kůže na těle bývá právě způsobené situací, kdy dochází k podráždění pokožky právě ze strany bakterií. Ty jsou vyživovány potem a vtakovém prostředí se jim daří velmi dobře. Pokud máme se svěděním kůže na těle dlouhodobé problémy, jen samotná hygiena ani zdaleka nestačí. Je proto nutné hledat zdroj, samotnou příčinu svědění kůže na těle. Kromě alergických reakci, které jsou běžnou příčinou, je nejčastějším faktorem svědění právě nerovnoměrná a velice kolísavá produkce potu.

Co se týče samotného pocení, to dělíme dle jeho síly na normální, silné, nadměrné a excesivní pocení. V odborné literatuře se spíše než s pojmem nadměrné pocení setkáte s označením hyperhidróza, hyperhydrosis nebo také hyperhydróza. Dále je důležité vypozorovat, zda je naše nadměrné pocení způsobeno nějakým faktorem (nemoc, jídlo, fyzická zátěž, stres apod.), nebo vzniká bez zjevného podnětu. Jako další aspekt, nad kterým se musíme zamyslet, je stav, kdy dochází nejčastěji k pocení. Tzn. jestli se potíme přes den, v práci, nebo nás naopak postihuje časté noční pocení. Pokud trpíme dlouhodoběji nočním pocením, tento stav bychom měli vždy konzultovat s lékařem, neboť je bohužel toto poceni často znakem nějaké nemoci. Jako další krok je vhodné se zaměřit na oblast pocení. Nadměrné pocení totiž může být charakteru lokálního nebo globálního. Pokud je globální, postihuje více partií našeho těla (hlavu, záda, podpaží, třísla, nohy, ruce). V takovém případě se jedná o nadměrné pocení celého těla a pro jeho řešení můžeme použít univerzální přípravky proti pocení tzv. na vše. Samozřejmě pouze dermatologicky testované a kvalitní přípravky (tzv. antitranspiranty). V případě, že je nadměrné pocení lokální, tedy postihuje jen určitou partii těla, měli bychom se zaměřit na přípravky přímo určené pro řešení pocení konkrétní partie těla. Je to z toho důvodu, že by měl přípravek zohledňovat hustota potních žláz, citlivost pokožky a další aspekty, které nejsou u každé části našeho těla stejné. Mezi nejčastější typy vyloženě lokálního charakteru pocení patří nadměrné pocení v oblasti hlavy a obličeje, nadměrné pocení podpaží a pocení našich nohou. Některé lokální druhy pocení bývají doprovázeny charakteristickým nepříjemným zápachem – zápach a dermatitída nohou, zápach v podpaží, zápach v oblasti třísel.

Přestože je oblast pocení velice složitá, kromě atypických a degenerativních případů jsou i silné projevy pocení vždy léčitelné. Přípravky SweatStop díky svému unikátnímu složení a jedinečnému charakteru přináší řešení a úlevu 98% uživatelů, které trápí nadměrné pocení.

Související odkazy:
domácí řešení pro léčbu pocení pomocí iontoforézy
jak na pocení hlavy bez vlasů

Zobrazen jediný výsledek