pocení na hrudi

Pocení na hrudi

Pocení na hrudi

Bojíte se, co může pocení na hrudníku signalizovat? Je pro Vás pocení natolik obtěžující, že už nevíte, co si s ním počít?

V první řadě je zapotřebí zmínit, že pocení je zcela běžné, pokud se jedná o reakci našeho těla, které se snaží udržet náš organismus v optimální teplotě. Je to tedy preventivní způsob, jak chránit naše tělo před přehřátím. Toto pocení se může vyskytovat kdekoliv na těle, nemusí tedy jít pouze o klasicky časté nadměrné pocení v podpaží nebo o pocení na ploskách nohou, ale obvyklé je také pocení právě v oblasti hrudi.

pocení na hrudi u žen

Na druhé straně může být pocení na hrudi i signálem nějaké dysfunkce autonomního nervového systému, příčinou může být také kolísavá hladina cukru v krvi, hypertyreóza, tuberkulóza, revmatická horečka a některé infekce. Při trvalejším nebo abnormálním pocení bychom tak vždy měli vyhledat lékaře, který může pomocí jednotlivých interních vyšetření vyloučit zdravotní příčinu problému. Mezitím doporučujeme proti pocení vyzkoušet specializované přípravky, které omezí nadměrné pocení na hrudi na minimum.

Dalším významným faktorem, kterého bychom si měli všímat, je doba, kdy nás pocení nejen na hrudi trápí. Zpozornět bychom měli zejména v případě, kdy nás trápí noční pocení. Tento typ pocení hrudi bývá závažnější, protože mívá velice nepříjemné projevy. Pokud není noční pocení způsobeno nějakým závažným zdravotním problémem, obvykle postačí upravit spánkový režim v kombinaci s vhodným přípravkem proti pocení.

Důležitá je teplota místnosti, oblečení, ve kterém spíme, „síla“ peřiny, ale také třeba stres a neklid během spánku, nebo mohou mít vliv i některé léky a životní styl. Začněme u těchto faktorů, u kterých se pokusme něco změnit k lepšímu. Smyslem je, abychom tělu nedali sami důvod k vyvolávání pocení na základě termoregulace. Pokud tyto jednoduché prvotní kroky nepomohou, je bezpodmínečně nutné u nočního pocení vyhledat lékaře.

Poslední prvotní radou je snažit se vypozorovat, zda pocení na hrudi je doprovázeno zvýšeným nebo abnormálním bušením srdce. Pocení totiž může být způsobeno také problémy v psychické oblasti. Úzkostné poruchy, panické ataky jsou často doprovázeny silným pocením. V těchto případech nastupují často po poradě se specializovanými odborníky antidepresiva, která mohou upravit i samotné pocení.

Pocení může mít řadu příčin a z vlastních zkušeností Vám můžeme poradit, že nejlepší je vlastní pozorování příčin pocení. Jakékoliv podrobnosti, které ve vztahu k pocení zjistíte, ve výsledku pomohou také s jeho léčbou. Pro zmírnění a uvedení pocení na hrudi do normálního stavu doporučujeme tělový sprej Swetstop Forte (u extrémních případů pak jeho silnější variantu Forte Plus).

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Doporučené produkty na nadměrné pocení na hrudi: