Jak úspěšně vyřešit nadměrné pocení nohou a chodidel? Představujeme specializované antiperspiranty značky SweatStop, které jsou přímo vyvinuté na nadměrné pocení nohou. Antiperspiranty představují nejvyšší možnou třídu proti pocení na trhu.

více

Nadměrné pocení nohou je jeden z nejvíce obtěžujících druhů pocení, protože zápach, který pocení nohou obvykle doprovází, bývá velice nepříjemný vůči okolí. Pocení nohou tak můžeme označit za velký společenský problém a je jedno, jestli nám je 10 nebo 80.

Víme, jak s pocením nohou účinně bojovat, jak jej přemoci. Produkty značky SweatStop® představují světovou jedničku v boji proti pocení nohou. Účinek se v drtivé většině případů dostavuje po 1 -3 aplikacích. V sortimentu naleznete Pudr proti pocení nohou se skořicí a mentolem, který je unikátní nejen svým složením, ale především aplikací, která zajistí distribuci pudru na to správné místo bez toho, aniž byste měli pudr všude. Pro opravdu silné pocení nohou je potom určen Sprej proti pocení nohou Forte max.

Co jsou propocené nohy?

Nadměrné pocení nohou, se nazývá hyperhidróza nohou. Je častější u mužů než u žen, více jsou tímto nepříjemným pocením nohou postižení dospělí v mladším a produktivním věku, než starší občasné v důchodovém věku. Lidé, kteří trpí pocením nohou, mají obvykle problémy také s pocením dlaní.

Příčiny pocení nohou

Nadměrné pocení nohou má svůj základ v dědičnosti. Věda zatím neodhalila, proč se pocení nohou přenáší z generace na generaci. Lidé trpící nadměrným pocením nohou se s tímto projevem těla potýkají obvykle bez vnější příčiny, jakou bývá třeba horké počasí či vyšší fyzická námaha.

Příznaky pocení nohou

Nejzřetelnějším příznakem pocení nohou jsou mokré a páchnoucí boty. Nohy mají rovněž bělavý, mokrý vzhled. Tento zápach nohou je běžným sekundárním projevem nadměrného pocení nohou. Nezřídka kdy se objevuje také svědění pokožky na těle, které pocení nohou doprovází. Osoby trpící nadměrným pocením nohou jsou často společensky perzekuovány – neprávem, neboť jejich problém nesouvisí s nedostatečnou hygienou – nadměrné pocení na nohou je nemoc.

Prevence a péče zabraňující pocení nohou

Přestože hygiena není primárním důvodem pocení nohou, je nutné se o nohy starat a dodržovat ji, neboť může celkový stav výrazněji zhoršit. Důležitá je pravidelnost, přičemž je důležité nevynechávat mytí mezi prsty. Doporučujeme také proti pocení nohou často měnit ponožky a používat dobře větranou obuv z nesyntetických materiálů.

To je to nejjednodušší, co pro sebe můžete udělat. Je to jakási prevence, Pokud se chcete zbavit pocení nohou, doporučujeme přípravky značky SweatStop, které naleznete v této kategorii. Díky našim produktům můžete spolehlivě kontrolovat toto nepříjemné onemocnění nohou. Můžete očekávat extrémní zlepšení již po prvních 2 aplikacích. Pocení nohou a zápach nohou Vás tak nemusí děsit a společensky vyřazovat, vsaďte na světovou jedničku v boji proti pocení nohou – německou značku SweatStop.

Pocení nohou v zimě
Pocení nohou v zimě bývá velmi časté, jelikož jsme nuceni nosit uzavřenou obuv. Často v tomto období přecházíme mezi studeným venkovním prostředím a teplým v budovách. Tyto teplotní výkyvy způsobují termoregulační změny nohou, které se projevují zvýšeným až nadměrným pocením nohou v zimě. Pocení nohou v zimě je pak často doprovázeno nepříjemným zápachem, který je společensky vnímám velice negativně. Pokud nás trápí pocení nohou v zimě, měli bychom věnovat péči o nohy v zimním období zvýšenou pozornost. Kromě pravidelné hygieny, střídání ponožek a vysušování vnitřku bot, je velice důležité používat specializované přípravky proti nadměrnému pocení nohou.

Specifickým stavem u poceni je tzv. pocení noční. Zde již nemusí jít pouze o pocení nohou, ale často se s ním setkáváme ve formě takové, že nás trápí nadměrné pocení všech částí těla. U nočního pocení se obvykle projevuje také nadměrné pocení obličeje a hlavy. V těchto případech nočního pocení je vhodné navštívit svého praktického lékaře, protože toto poceni nadmerne může být příznakem něčeho mnohem vážnějšího. Váš praktický lékař bude schopen diagnostikovat hyperhidrózu na základě Vašich příznaků. Často se diagnóza u složitějších případů neobejde bez kontroly krve a moči.

Zajímají Vás další informace o pocení? Doporučujeme navštívit kategorii nadměrné pocení a pocení
Pokud Vás trápí velmi silné nadměrné pocení na hlavě, doporučujeme z řady SweatStop navštívit kategorii: nadměrné pocení hlavy bez vlasů

Zobrazuji všechny 3 výsledky