pocení při stresu

Pocení při stresu

POCENÍ PŘI STRESU

Jistě jste již někdy zažili situaci, kdy Vám záleželo na tom, aby vše bylo perfektní. Aby byl člověk v klidu, v pohodě. Ale i přes tuto veškerou snahu Vám nakonec znepříjemnilo situaci pocení v podpaží, či vlhké dlaně na rukou. Proč k tomu vlastně dochází?

Jak možná víte, stres, stejně jako teplé počasí nebo fyzická aktivita, může vyvolat činnost potních žláz. Co je ale zajímavé, pot od stresu často způsobuje zápach mnohem horší, než kdybyste byli v posilovně, nebo seděli na slunci v horkém letním dni. Je tomu proto, že stres produkuje jiný druh potu než u zmíněných dalších dvou hlavních příčin pocení.

pocení při stresu u mužů

Pot způsobený tepelnými změnami nebo pocení z důvodu fyzické aktivity je produkováno ekrinními potními žlázami. Pocení při stresu naopak způsobuje činnost apokrinních žláz. Apokrinní žlázy se nacházejí v oblastech, kde máte spoustu vlasových folikulů, jako je oblast podpaží či genitálií. Tyto žlázy jsou větší a vylučují pot mnohem silněji. Když jsme ve stresu, žlázy začnou produkovat pot obohacený o lipidy, který se dostane na povrch kůže. Zde se stává potravou bakterií, které způsobují tělesný pach.

Pocení při stresu, či nadměrné pocení při stresu, tedy není radno podceňovat, neboť nám může způsobit nepříjemné situace. Ať již se trápíme pocením při stresu v práci, na schůzkách, u rande, špatně přijímáme kritiku, či máme problémy v rodině, dnes již existuje řešení, které nám umožní eliminovat nepříjemné pocení, které tyto situace zpravidla doprovází. Ať již řešíme jakékoliv stresové situace, vždy je důležité sociální hledisko a věřte mi, člověka, kterého trápí páchnoucí pot dnes společnost poměrně radikálně odsuzuje.

pocení u rande

Proti pocení při stresu velmi dobře pomáhají přípravky SweatStop, které jsou přímo určené na řešení silného a nadměrného pocení. Vyzkoušejte tyto nejoblíbenější antitranspiranty.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku