pocení v klidu

Pocení v klidu

Pocení v klidu

Asi nikoho z nás nepřekvapí, když se zpotíme během pohybové aktivity, nebo na horkém slunci. Co nás ale jistě vede k zamyšlení je situaci, kdy se začneme potit, i když je naše tělo v zdánlivém klidu. V následujícím článku se dozvíte, v čem bývá nejčastější příčina pocení v klidu a co můžete udělat pro to, aby se Váš život vrátil do „normálu“.

pocení v klidu co s tím

Co pocení v klidu způsobuje?

Pokud nás trápí pocení v klidu, s velkou pravděpodobností trpíme na tzv. nadměrné pocení, nazývané také odborně jako hyperhidróza. Nadměrné pocení znamená, že naše tělo produkuje mnohem více potu, než je zapotřebí. Typickou situací je, pokud se potíte, když sedíte klidně u stolu, u počítače, nebo třeba u televize. Při hyperhidróze je chladicí mechanismus těla tak nadměrně aktivní, že produkuje čtyři nebo pětinásobek množství potu, které potřebujeme.

pocení v klidu

Tento stav může způsobovat nějaká choroba, ale nejčastěji je pocení v klidu způsobeno vnitřními změnami v naší nervové soustavě. Nahromaděný stres, řešení složitých situací, nadměrná konzumace alkoholu, to vše může vést ke vzniku nadměrného pocení. Jakmile je naše tělo v klidu, začne se projevovat narušená nervová soustava a spouštět pocení i v momentech, kdy k němu nevidíme zjevný důvod.

Často se lidé ptají, jak vlastně poznat nadměrné pocení?
A pokud mám podezření, je důvod se jím znepokojovat?

Obecně, pokud si myslíte, že se potíte více, než všichni ostatní, nebo více, než jste zvyklí, s velkou pravděpodobností trpíte nadměrným pocením. Nadměrné pocení může postihnout celé tělo, ale daleko častěji se vyskytuje jen v určitě části těla. V každém případě, pokud se potíme v klidu, neměli bychom nechat problém dále rozvíjet, ale naopak jej řešit a snažit se dopátrat příčiny pocení. Abychom během této doby nebyli izolováni od normálního života, na trhu existují specializované přípravky, které dokáží spolehlivě redukovat, nebo normalizovat nadměrné pocení.

Jak na pocení v klidu?

Pro podpaží: Pro normalizaci nadměrného pocení v podpaží je určení přípravek bez hliníku IXAL roll-on. Více o tomto jedinečném přípravku se dočtete na stránce: IXAL roll on pocení bez hliníku

Pro ostatní části těla: Pokud nás trápí pocení v klidu, a to například na rukou, nohou, na hlavě či třeba na zádech, pak právě pro Vás jsou určeny přípravky proti nadměrnému pocení švýcarské značky SweatStop. Jedná se o vysoce specializované přípravky obsahující aloe vera, které jsou svým složením přizpůsobeny různým druhým i intenzitám pocení. Vybírat můžete z mnoha antiperspirantů.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku