jak na nadměrné pocení celého těla v létě

Pocení v létě

Léto je v plném proudu. Krásné letní dny však s sebou přináší také nevýhody – jednou z těchto nevýhod, kterou určitě bude mít většina z nás velmi vysoko na seznamu, bude nadměrné pocení v létě. Jistě znáte ten nepříjemný lepkavý pocit, který pot zanechává. Pokud jste zvědaví, jak výrazně omezit pocení v létě (a nejenom v tomto období), jsme tu na pomoc. Pocení není nic k smíchu, zvláště když máte pocit, že ovlivňuje Vaše možnosti společenského života nebo Váš šatník.

Pocení v létě a co udělat pro to, abychom zůstali v suchu i v ty nejteplejší dny?

Buďme realisté. Všichni se potí, a to zejména v létě. Pocení v létě je tedy normální fyzikální proces, kterým tělo reguluje svoji teplotu. Problém nastává v momentě, kdy tento tepelný spouštěč není v rovnováze. Za normálních okolností je naše tělo ve stavu vyrovnané tepelné bilance, kdy je teplo vstupu do našeho těla stejné, jako teplo proudící ven. Jakmile dojde k ovlivnění této rovnováhy, začneme se nadměrně potit a to i bez zjevné zátěže. Tento stav často postihuje pouze určité části těla, ovšem v rozvinutějších případech zapříčiňují doslova nadměrné pocení celého těla.

jak být v suchu i v létě
pocení v létě

Jak v letních vedrech poznám, že je moje pocení nadměrné?

Pocení je poměrně složitě měřitelnou veličinou. Poznat v letním období situaci, kdy moje tělo přechází z normálního na nadměrné pocení, není vůbec jednoduché. Pot není něco, co můžeme snadno srovnávat, protože každý je jiný. Faktory, jako například hmotnost, psychika, zátěž, to všechno ovlivňuje pocení. Právě proto, že jsou naše těla odlišná, je přirozené, že budou reagovat odlišně na cvičení a letní vysoké teploty. Naše rada proto zní, pokud je pro Vás pocení nepříjemné, způsobuje Vám nepříjemné pocity, pak není vůbec nutné tento stav trpět, právě naopak, v takovém případě doporučujeme tuto situaci rychle řešit.

nadměrné pocení v létě

 

Pokud jste rozhodnuti vrátit pocení do normálního stavu, je velmi důležité určit, na kterých místech se potíte a na tato místa se cíleně zaměřit. Potní žlázy jsou sice rozesety po celém těle, ale jejich hustota je v různých místech různá, proto jsou také různě tato místa náchylná na pocení. Ruce, nohy, podpaží, hrudník, záda, hlava, čelo apod.

Na pocení v létě používat deodorant, antiperspirant nebo antitranspirant?

Ačkoli termíny se často chybně zaměňují, deodorant, antiperspirant, antitranspirant jsou tři naprosto různé výrobky a základní znalost jejich rozdílů Vám pomůže zachránit Váš letní život. Deodorant pomáhá překrýt tělesný pach, antiperspiranty naproti tomu ovlivňují potní kanálky a omezí tak na krátkou dobu pocení. Antitranspirant působí také na potní kanálky, ovšem tak, že vytváří ochrannou vrstvu ústí potních kanálků, což dlouhodobě reguluje množství vylučovaného potu a navrací chování organismu v ústí potních žláz do normálního stavu. Pokud trpíte na vysušenou pokožku a hledáte vhodný produkt na podrážděnou pokožku, doporučujeme Vám unikátní přípravek v péči o pokožku s Aloe Vera a Pantenolem určený pro svědění kůže.

pocení v létě deodorant

Klíčem je efektivní a přesné použití.

Ať již používáte jakýkoliv přípravek, vždy byste měli věnovat maximální pozornost správné aplikaci. Přehánění množství aplikace není dobře, přestože zvláště v letních parnech jsme k tomu často sváděni. Aplikace by vždy měla být prováděna na suchou a čistou pokožku, která není podrážděná (například holením). V opačném případě nedosáhneme potřebného efektu. Naší další radou je, abyste se snažili aplikovat na danou partii pouze přípravky, které se na tuto partii specializují. Pokud nás trápí například pocení hlavy, neměli bychom na tuto část těla používat nějaké univerzální přípravky. Podobně je tomu u pocení nohou, pocení dlaní či kupříkladu pocení zad.

Pokud jste rozhodnuti, že se nebudete trápit pocením v létě, máme pro Vás širokou paletu specializovaných přípravků SweatStop. Jedná se o švýcarské antitranspiranty řešící pocení a nadměrné pocení určitých částí těla. Jedničkou v řadě přípravků SweatStop je tělový sprej Forte určený na nadměrné pocení v létě. Pokud Vás zajímají všechny přípravky proti nadměrnému pocení, můžete přejít na přehled přípravků proti pocení

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku