pocení v pubertě u dívek

Pocení v pubertě | Jak na pocení v pubertě

Pocení v pubertě

V žádné jiné životní etapě není pocení tak nápadné jako v pubertě. Proč je tomu tak? Zkrátka tělo během puberty produkuje nadprůměrné množství hormonů, aby podpořilo a kontrolovalo růst těla. Jedním z vedlejších produktů této hormonální produkce během puberty je právě pocení. Samotné pocení je pak v pubertě, více než kdy jindy, doprovázeno nepříjemnými pachy. Dnes si řekneme pár tipů, jak zůstat cool a v pohodě bez nadměrného pocení i během dospívání.

V průměru začíná puberta u dívek ve věku deseti let a u chlapců zpravidla od dvanácti let. Nadměrné pocení se zpravidla vrátí k normálu po skončení puberty, tj. po pěti až šesti letech trvání puberty. Bohužel u některých z nás nadměrné pocení pubertou nekončí a může přetrvávat další desítky let. Pocení v pubertě nejčastěji postihuje podpaží a dále ruce nebo nohy.

pocení v pubertě
pocení v pubertě, co pomůže?

Zejména proto, že jsme v období puberty citlivější, neměli bychom nechat problémy s pocením dojít tak daleko, aby nám negativně ovlivnily náš život. Zvláště v dnešní době, kdy je možné problémy s pocením během puberty úspěšně a snadno řešit. Ano, můžeme neustále měnit oblečení za nové, kupovat nové boty, zkoušet nejrůznější sprchové gely, deodoranty apod. Pokud to však myslíme s řešením pocení v pubertě vážně, běžné deodoranty nám stěží pomohou. Proč?

Protože neřeší podstatu pocení, ale fungují na principu překrývání pachů nebo pouze na velmi krátkou dobu blokují pocení. Abychom spolehlivě vyřešili pocení nejen v pubertě, je nutné hledat specializované přípravky přímo vyvinuté na nadměrné pocení, které dokážou působit na ústí potních žláz v ošetřovaných místech a spolehlivě tak regulovat pocení. S ohledem na citlivost pokožky v období puberty je vhodnější volit antiperspiranty, které jsou vhodné i pro citlivou pokožku.

pocení v pubertě u kluků

Právě takovým řešením je přípravek SweatStop Sensitive, který naleznete v našem internetovém obchodě. Je vyvinut proti nadměrnému pocení a spolehlivě pomůže v období puberty. Díky vysokému obsahu aloe vera a panthenolu je neuvěřitelně jemný k pokožce, mohou jej tak používat i těhotné ženy.

Samozřejmě kromě volby vhodného antiperspirantu, která je pro úspěšné řešení pocení v pubertě klíčová, je nutné pravidelná hygiena problematických oblastí. Například v podpaží se pot hůře odpařuje, proto vyžaduje speciální pozornost. Používáním SweatStop Sensitive nejste v hygieně nijak omezeni a přípravek Vás nijak neomezí v běžném životě.

pocení v pubertě u dívek

Pokud Vás trápí pocení v pubertě, nebo chcete s tímto stavem opravdu výrazně pomoci Vašim dětem, rozhodně doporučujeme tento antitranspirant.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku