pocení za krkem

Pocení za krkem

Pocení za krkem

Hledáte informace, co může signalizovat pocení za krkem? Nevíte si s pocením za krkem rady? Je pocení za krkem obtěžující nejen pro vás, ale i pro vaše okolí? V podstatě můžeme rozdělit ty z nás, které trápí pocení za krkem, do 2 hlavních skupin dle toho, co je příčinou pocení.

1) Pocení za krkem způsobené jako symptom tělesného problému

Pocení šíje respektive zadní části krku nebo studená mrazivá kůže v této části těla bývá obvykle signálem kolísavé hladiny cukru. Pokud je hladina cukru v krvi je nízká, dochází k těmto projevům. Obvykle by měla být hladina krevního cukru v rozmezí od 70 do 100 miligramů na decilitr, pokud ji měříme před najedením. Jakmile klesne pod tuto hranici, začínají se projevovat boční efekty. Jedním z nich je právě pocení za krkem.

jak na pocení za krkem
Důležité je vypozorovat, zda toto pocení doprovází další nežádoucí tělesné projevy jako například zrychlený srdeční tep, třes, mírná nevolnost, závratě a rozmazané vidění apod. Naštěstí v případě mírného poklesu cukru v krvi je možné vhodnou stravou a pitným režimem vše napravit. Pokud se pocení na krku opakuje nepřiměřeně často nebo jej doprovází další problémy (například ty výše popsané), je nutné navštívit lékaře.

2) Hyperhidróza (nadměrné pocení)

pocení za krkem

Další možností je, že se zkrátka potíme za krkem, protože naše tělo aktivuje primární ohniskové pocení v určitém místě našeho těla, například tedy za krkem. Hyperhidróza se typicky projevuje takovým pocením, že zasahuje do našeho života a komplikuje každodenní činnosti. Potíme se za krkem i v situacích, kdy bychom neměli, tzn. v situacích, kdy nejsme vystaveni fyzické aktivitě, ani naše tělo nekompenzuje vysoké teploty okolního prostředí.

Odborníci si nejsou zcela jisti, co je příčinou nadměrného pocení za krkem, každopádně spouštěčem bývá přílišná stimulace nervů, které aktivují činnost potních žláz na krku. Často jsou dispozice k nadměrnému pocení za krkem dány geneticky.

Pokud netrpíte nemocí a chcete pomoci s pocením za krkem, pak právě pro vás jsou zde specializované přípravky proti pocení SweatStop. Jedná se o vysoce kvalitní přípravky, které regulují pocení na optimální hranici. Široká škála produktů představuje řešení pocení za krkem pro muže a pro ženy každého věku. Jsou vhodné pro všechny typy pokožky.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Na pocení nejen za krkem Vám doporučujeme tento antitranspirant:


Kam dále?
Přehled přípravků proti nadměrnému pocení

Související témata:
Hyperhidróza v našem životě