sweatstop sprej na nohy proti pocení nohou

Sprej na nohy proti pocení

SPREJ NA NOHY PROTI POCENÍ

Často nacházíte své oblíbené boty nasáklé nepříjemným potem? Nejste v tom sami. Nadměrné pocení nohou je běžné onemocnění, které ale bohužel může zničit naši oblíbenou obuv. Často bývá toto pocení nohou doprovázeno také nepříjemnými pachy. Pomocí účinných sprejů na nohy proti pocení je možné výrazně zablokovat potní póry a při pravidelném používání se pocení nohou zbavit.

Je pocení nohou něčím specifické?

Ano, je. Pocení nohou je velmi podobné pocení rukou, způsobuje je totiž stejný gen. Od pocení dalších částí těla se tyto 2 oblasti zcela liší. Nejen strukturou potních žláz, ale také kůží. Je to dáno vůbec samotnou podstatou těchto orgánů, neboť dlaně a chodidla používáme prakticky pořád. Zmiňovaný gen způsobuje zvýšenou aktivitu synaptického řetězce, který je součástí nervové soustavy. Rozdíl je v tom, že klinické projevy pocení rukou se projeví v životě dříve než u chodidel.

nejlepší sprej na nohy proti pocení

To znamená, že s nadměrným pocením rukou je obvykle problém v mladším věku, s nadměrným pocením nohou naopak později v dospělosti. Určitá výjimečnost pocení nohou a zápachu je důležitá v té souvislosti, že na pocení nohou je skutečně zapotřebí využívat jen přípravky přímo zaměřené na tuto partii, nikoliv spreje tzv. na vše, které specifika nohou a chodidel nijak zohlednit nemohou.

Na co si dát při výběru spreje na nohy proti pocení pozor?

Antiperspiranty a deodoranty jsou často mylně považovány za pomocníky s pocením nohou. Trpíte-li navíc zápachem nohou od pocení, je minimální šance, že Vám pomůže deodorant či antiperspirant. Pokud chcete pocení nohou opravdu řešit, je vhodné volit tzv. antitranspirant proti pocení nohou.

jaký sprej na nohy proti pocení
Hledáte nejlepší sprej na nohy proti pocení?

Zatímco deodoranty či antiperspiranty spíše využívají alkoholy k maskování pachů, nebo snižují pocení jen na velmi krátkou dobu, antitranspiranty působí přímo na potní žlázy a tím dokáží účinně bojovat s nadměrným pocením nohou. Pokud tedy hledáte účinný sprej na nohy proti pocení, doporučujeme volit antitranspirant.

Když jen samotný sprej na nohy proti pocení nestačí…

Přestože antitranspirant zaměřený na pocení a zápach nohou odvede svou část na výbornou, neměl by dělat svou práci sám. Pomáhá mytí nohou každý den jemným mýdlem, denní hygiena nohou vede k odstranění bakterií. Důležité je dodržovat také aplikaci antitranspirantů na zcela suchou pokožku. Pokud nosíte ponožky, je vhodné je často měnit. Tyto kroky mohou pomoci zachránit Vaše oblíbené boty :-).

nejúčinnější sprej na nohy proti pocení
Už máte svůj sprej na nohy proti pocení, na který je spolehnutí?

Ve vaší péči o nohy by neměl chybět specializovaný antitranspirant. Ten totiž dokáže vaše nohy udržovat ve skvělé formě, eliminovat zápach a chránit proti mykóze. Chtěli byste takový, který splňuje tyto kritéria a který to myslí s péči a účinnosti proti pocení vážně?

Pak by Vám neměl zcela jistě chybět tento sprej na nohy proti pocení z dílny německé značky SweatStop – viz produkty pod boxem autora níže.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku