týden bez deodorantu

Týden bez deodorantu

Týden bez deodorantu – experiment

Nedávno jsem se bavila s kamarádkou, jejíž manžel je ten typ, že se o sebe stará jen proto, že to vyžaduje jeho žena. Tvrdí však, že kdyby se o sebe tolik nestaral a vyhodil by všechny své deodoranty a antiperspiranty, bude na tom stejně. Byl přesvědčen, že vše kolem pocení je jen uměle vyvolaný humbuk a čím více tyto přípravky používá, tím je na tom vlastně hůř. Takže ve jménu vědy a krásy jsem přemluvila kamarádku, aby její manžel podstoupil deodorační detox po dobu jednoho týdne s tím, že stručně zapíší, co ten den dělal a jaký efekt jeho žena pozorovala. Zde je výsledek :).

Den první:
Až na pár komických scén ve večerní posilovně to byl jednotvárný den. Je pravda, že moje podpaží bylo pravděpodobně ještě obalené antiperspiračním deodorantem a tak se den neužívání nijak neprojevil. Prvních 24 hodin bez známky nějaké změny je tak určitě možné považovat za úspěch.

týden bez deodorantu
Jde zvládnout týden bez deodorantu?

Den druhý:
Před pokusem o deodorační detox po dobu sedmi dnů jsme asi měli myslet i na předpověď počasí, protože jsme si vybrali jeden z těch teplejších týdnů v roce. Brněnské centrum přeplněné, v MHD peklo (začali se po prázdninách vracet studenti vysokých škol) a moje podpaží začíná ztrácet pocit sucha. Bezva! Poněkud brzy, ale zatím se to dá vydržet.

Den třetí:
Ve středu jsem se zúčastnil dvou událostí – jedna ráno (celofiremní porada) a jedna po práci (posezení s kamarády). Zde již začaly trochu rozpaky, protože nic není horšího ve vztahu ke svému podpaží, pokud není v kondici, než když musíte být hodně blízko k ostatním lidem, které znáte a budete v budoucnu potkávat dále. Již šlo trochu do tuhého, když jsem nemohl říct o probíhajícím experimentu, ale z odměřenějšího jednání okolí bylo patrné, že moje blízká přítomnost není úplně vítána.

den druhý pocení v mhd
Týden bez deodorantu v práci i doma

Den čtvrtý:
Víte, jak se říká, že pokud se nebudete déle koupat, tělo se s touto situací samo vyrovná a začnete „vonět“ sami od sebe? Lež. Každé zdvižení mé ruky bylo připomínkou toho, že jsem si v žádném případě nezvykl na svůj pach bez aroma. A moje okolí už vůbec ne. Ze zoufalství jsem se pokusil zlepšit situaci pomocí navoněných ubrousků, které jsem si dal do všech dostupných kapes. Pomohlo to sotva hodinu.

Dny pět a šest:
Jsem za půlkou, tak to už nevzdám, přestože je mi jasné, že v tomto experimentu rozhodně nebudu vítězem. Do práce nejdu, vzal jsem si radši dovolenou. Každopádně i tak jsem se za ty čtyři dny stačil zvláště u mladších kolegyň krásně „zapsat“, ale pár posměšků přežiju. Rodinná večeře v pátek večer a rodinný piknik v sobotu odpoledne (mimo) mi však zlomil odhodlání vydržet poslední zářijový týden do konce. Paradoxně moji rodiče bylo to nejhorší, co mě mohlo během experimentu potkat.

den čtvrtý koupání hygiena pocení
Týden bez deodorantu, aneb perných 7 dní

Týden bez deodorantu – soudný den sedmý:

Končím a už nikdy více podobné testy. Moje podpaží nebylo absolutně připraveno na boj s potem a pachem. V pondělí ráno jsem s úlevou sáhl po svém ověřeném spreji proti pocení (přejít zde na nejlepší produkty na nadměrné pocení v podpaží) a vykročil opět směrem k nápravě vlastní reputace. Dotyčnou osobu, která prošla tímto experimentem, jmenovat nebudu (slib je slib a jsem vděčná vůbec za to, že mohu výsledek zveřejnit :)). Snad jen uvedu, že je mu 39 let a pracuje jako projektant.

Pro mne osobně nebyl výsledek testu žádným překvapením, protože se zajímám o tuto problematiku poměrně dlouho. Všichni se potíme, a to i v klidu, v nečinnosti. Prakticky každý je vystaven nějakému stresu. Ať již v zaměstnání, nebo kdekoliv jinde. A pokud nepoužíváte delší dobu antiperspirant, budete se potit stále. Co je smutné, že to samé platí i pro zápach…

Související produkty ke článku