Hledáte antiperspirant bez hliníku? Kategorie antiperspiranty bez hliníku obsahuje ty nejlepší antiperspiranty bez hliníku značek SweatStop a Everdry.

více

SweatStop IXAL. IXAL představuje inovativní a celosvětově patentované řešení proti nadměrnému pocení a to bez hliníku. Jedná se o antiperspirant bez aluminiových solí, tedy bez jakéhokoliv obsahu hliníku či sloučenin hliníku. Jde o antiperspirant, který je unisex, tedy antiperspirant pro ženy i antiperspirant pro muže. Díky svému složení je IXAL maximálně jemný a vhodný pro všechny typy pokožky.

Co je antiperspirant bez hliníku?
Obecně je jako antiperspirant nazýván přípravek proti pocení. Obvykle obsahuje soli hliníku, které zužují nebo stahují potní póry a díky tomu snižují množství sekrece potu. Mnohé antiperspiranty také obsahují deodorizační látky, jež minimalizují pach, který pot způsobuje. Přesněji řečeno způsobují ho bakterie, které rozkládají pot na naší pokožce. Další a další pocení pak tyto bakterie živí, což může vést k růstu problému se samotným zápachem. Přestože molekuly hliníku jsou natolik velké, že není možné jejich pronikání do těla, pokud nemáme poškozenou pokožku, nejsou antiperspiranty s hliníkem vhodné pro všechny. Důvodem může být například alergie na hliník, ale také vyšší citlivost pokožky na hliník obecně. V takových případech mohou soli hliníku dráždit pokožku.

Antiperspirant bez hliníku
Kvalitní a funkční antiperspirant bez hliníku je řešením tzv. pro všechny. S ohledem na komplikovanost skloubení vysokého účinku proti pocení a fyziologie našeho těla, je na trhu poměrně úzký výběr těchto antiperspirantů, které nejsou na bázi hliníku a skutečně fungují. Výjimečný je v tomto měřítku antiperspirant SweatStop IXAL. Ten je totiž vyvinut nejen proti pocení, ale doslova proti nadměrnému pocení a to tak, že jej snižuje na normální přirozenou úroveň. Nadměrné pocení je stav, kdy naše tělo vylučuje pot i v situacích, kdy nejsme vystaveni fyzické námaze, nebo není pro naše pocení zjevný důvod (vysoké teploty, sport apod.). Antiperspirant bez hliníku SweatStop IXAL je založen na celosvětově patentované látce F.A.G. Pod tímto označením se skrývá směs mastných kyselin. Revoluční je také to, že působením IXAL nedochází k žádnému ovlivnění potních žláz. IXAL plně respektuje fyziologii a fungování naší pokožky. Navíc podporuje kožní systém, aby dosáhl optimálního fyziologického účinku pocení bez zablokování potních žláz. Potlačení pocení je ve výsledku pouze na bázi fyziologické.

Jak vybrat nejlepší antiperspirant bez hliníku?
Výběr vhodného antiperspirantu bez hliníku by měl vycházet hlavně z našich potřeb. Přestože jsme limitování možnostmi řešení, měli bychom vybírat vždy s přihlédnutím na rozsah našeho problému s pocením a naší fyziologie:
1. Je moje pocení nadměrné?2. Potím se tak, že je moje pocení viditelné?3. Potřebuji proti pocení něco opravdu silného?4. Jakou mám pokožku – jsem náchylnější na podráždění?5. Je pro mne důležité, aby antiperspirant krásně voněl?
Většina antiperspirantů bez hliníku je určena na řešení občasného, případně zvýšeného pocení. Pokud se potíme nadměrně, tedy bez zjevné příčiny, zažíváme stavy, kdy z nás doslova teče, nebo je pocení pro nás natolik nepříjemné, že nám ovlivňuje osobní či profesní život, je třeba sáhnout po antiperspirantu bez hliníku, který je určen na nadměrné pocení, odborně hyperhidrózu.
Takový antiperspirant by měl být zároveň šetrný k pokožce a neměl by zásadně ovlivňovat naši hygienu (např. možnost holení, depilace apod.). Řešení určená na nadměrné pocení bývají jen velmi málo parfemována, případně vůbec. Je to z toho důvodu, že jejich složení je výhradně koncipováno na boj s pocením. Opravdu dobrý antiperspirant bez hliníku je však možné používat v kombinaci s oblíbeným deodorantem, aniž by to nějak ovlivnilo jeho účinek.
SweatStop IXAL je nejlepší antiperspirant bez hliníku. Alespoň tak se vyjadřuje drtivá většina uživatelů, kteří měli tu možnost IXAL používat. Jedná se o řešení určené přímo na nadměrné pocení podpaží. Používá se tedy jen v podpaží a je vyvinut speciálně pro tuto oblast.

Co je nadměrné pocení v podpaží?
Nadměrné pocení v podpaží, odborně axilární hyperhidróza, je stav, kdy se naše tělo produkuje v oblasti podpažních jamek až pětinásobek potu, než je potřeba pro regulaci naší tělesné teploty. Na rozdíl od některých dalších druhů pocení, nadměrné pocení v podpaží obvykle nebývá způsobeno užíváním léků nebo projevem nějaké jiné nemoci. Nadměrné pocení v podpaží má genetickou souvislost (pokud někdo z našich předků trpěl hyperhidrózou podpaží, s velkou pravděpodobností budeme muset tomuto problému čelit také), za jeho vznikem a rozvojem pak nejčastěji stojí nervové vypětí (stres), kofein, jídelníček, či životní styl obecně. Tento typ nadměrného pocení obvykle začíná v období puberty, ale pokud mu nevěnujeme náležitou pozornost, může nás trápit doslova celý život. Tento typ pocení se často podceňuje proto, že lze poměrně úspěšně maskovat. Nevědomky však tím jen problém prohlubujeme do doby, kdy mu budeme muset čelit, kdy bude mít vliv na naši psychickou pohodu.
Antiperspirant bez hliníku IXAL jde až k samé podstatě vzniku nadměrného pocení v podpaží. Toto pocení normalizuje, tedy upravuje množství potu na normální úroveň, aniž by jakkoliv ovlivňoval potní žlázy (zde je klíčový rozdíl oproti antiperspirantům na bázi hliníku, které potní žlázy zužují a tím omezují pocení). Na vše jde tedy přirozenou formou. Zda se jedná o nejlepší antiperspirant na trhu na nadměrné pocení, musí každý posoudit sám. Jeho revoluční pojetí z něj však dělá skutečnou naději pro všechny, které trápí nadměrné pocení v podpaží.

Antiperspirant pro muže
Vybrat kvalitní a účinný antiperspirant je věda. V záplavě dokonalých reklam zdánlivě podporujících naši mužnost je těžké udržet si nadhled, stejně tak nevnímat preference žen, které chtějí stále dokonalejší muže ve všech směrech. Pravda je taková, že my muži se potíme a naše přirozená vůně není nic moc. Proto zkrátka potřebujeme účinný antiperspirant nebo deodorant, se kterým se budeme cítit jisti, mužní a přitažliví. Zatímco deodoranty pouze pachy překrývají, antiperspiranty řeší samotné pocení. Pokud se tedy potíme a potíme často, je pro nás muže jediným řešením pořídit si opravdu kvalitní antiperspirant pro muže. Takový, který funguje a ochrání nás před zápachem, který pocení produkuje. Přesněji řečeno ho produkují bakterie, které jsou součástí naší pokožky a pot rozkládají. Při tomto rozkladu se uvolňuje zápach.
Podle běžně dostupných anket okolo 90% žen vnímá zápach těla a je pro ně jeden z naprosto zásadních indikátorů atraktivity muže. Stručně řečeno, pokud budeme zapáchat potem, budeme sexuálně odpuzovat zhruba 9 z 10 žen.

Antiperspiranty pro muže
Tam, kde deodoranty nepomohou, je třeba hledat účinné řešení, které vyřeší naše pocení. Antiperspiranty mají za cíl pocení snížit. Obvykle jsou na bázi hlinitých solí, které na povrchu pokožky vytváří ochrannou vrstvu, která brání sekreci potu. Antiperspiranty pro muže na bázi hliníku jsou tedy jednou z možností, jak být atraktivnějším mužem. Druhou skupinou jsou pak antiperspiranty bez hliníku, jejichž princip fungování bývá podobný, ale na bázi jiných látek. Výběr vhodného antiperspirantu pro muže by ale vždy měl vycházet z toho, jak funguje pro nás samotné. Chemie našeho těla je totiž unikátní, a co je vhodné a účinné pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému apod. Obecným pravidlem je fakt, že je vždy vhodnější zaměřit se na specializované antiperspiranty pro muže, které zohledňují partii těla, kde nás trápí pocení. Univerzální přípravky totiž nemusí fungovat všude stejně, stejně účinně. U mužů je velmi obvyklé pocení v podpaží, pocení na zádech, v tříslech, pocení plosek nohou, případně také pocení hlavy. Přestože pokožka mužů je obecně odolnější, než je tomu u žen, antiperspirant by nás neměl dráždit, nebo pálit. Jsme sice chlapi a něco vydržíme, ale v tomto případě je vhodnější pečovat o pokožku a vybrat takové řešení a intenzitu produktu, který nejen zamezí pocení, ale bude pro nás komfortní i po pocitové stránce. Je bohužel smutnou realitou, že v kvalitě antiperspirantů pro muže jsou velké rozdíly. Najít takový, který plně vyhovuje, 100% funguje a udělá z nás atraktivnějšího muže, není snadné. Nalezení toho nejlepšího antiperspirantu pro muže vyžaduje trochu toho pozorování sama sebe, vlastní úsudek a hlavně testování.

Antiperspirant pro muže – tipy pro různé druhy pocení (výběr dle poceni24.cz):

Nadměrné pocení v podpaží
Naším tipem na nadměrné pocení v podpaží je antiperspirant pro muže bez hliníku SweatStop IXAL. Jedná se o přípravek, který normalizuje nadměrné pocení v podpaží a naleznete jej v této kategorii. Velice účinně řeší také zápach podpaží.

Nadměrné pocení a zápach chodidel (plosek nohou)
Pocení nohou je poměrně častým problémem hlavně proto, že tento typ pocení je velice často doprovázen nepříjemným zápachem. Na pocení nohou doporučujeme kombinaci antiperspirantu SweatStop Forte Max a pudru SweatStop. Cílem kombinace těchto přípravků je udržet nohy trvale v suchu.

Nadměrné pocení na zádech
Přilepeni k sedačce v autě, k židli v práci? Tričko přisávající k našim zádům, mokré skvrny na zádech? Ano, to jsou časté situace, kdy nám mužům pocení zad ztrpčuje život. Na pocení na zádech doporučujeme SweatStop Forte Back.

Nadměrné pocení celého těla
I když je nadměrné pocení většinou lokalizované, tedy postihuje jen některou část/části těla, výjimkou nejsou ani případy, kdy se nadměrné pocení projevuje na většině částí našeho těla. Pro řešení nadměrného pocení celého těla máme nejlepší zkušenosti s antiperspirantem SweatStop Aloe Vera Forte. Kombinuje v sobě sílu antiperspirantu švýcarské značky SweatStop s aloe vera, látkou, která pečuje o naši pokožku a zajišťuje komfortnější pocity během aplikace, než je tomu u běžných na bázi hliníku založených antiperspirantů.
Při extrémním pocení celého těla pak doporučujeme nejsilnější přípravek pro muže na trhu – antiperspirant pro muže SweatStop Forte Plus. Jde o tělový sprej, který svou intenzitou spolehlivě zastaví pocení.
 
poceni24.cz – oficiální český eshop s antiperspiranty SweatStop. Antiperspiranty pro muže, nejlepší antiperspiranty, antiperspirant bez hliníku. Až 16 specializovaných přípravků proti pocení. Máme řešení pro všechny druhy pocení.

Zobrazuji všechny 3 výsledky