pocení bez teplot

Pocení bez teplot

Pocení bez teplot

Pocení je způsob, jak tělo ochladit. Proto můžeme logicky očekávat, že pocení bude doprovázeno teplem – a to teplem vnějším (např. slunečný den) nebo teplem generovaným v těle (např. při fyzické aktivitě nebo horečce). Pokud dojde k pocení bez zvýšení tělesné teploty, je často označováno jako studený pot.

Co je pocení bez teploty?

Studené pocení je termín používaný k označení pocení bez teploty. Jinými slovy, povrch těla není horký na dotyk a dokonce ani vnitřní čtení teploty teploměrem nenaznačuje vyšší než normální tělesnou teplotu. Pocení, které není vyvolané teplotou může být symptomem řady onemocnění, proto bychom mu měli věnovat zvýšenou pozornost.

pocení bez teplot
Pocení – co se děje v našem organismu?

Za normálních okolností tělo při zvýšené teplotě uvolňuje pot, který se odpařuje a má chladicí účinek. Při studeném potu jsou potní žlázy abnormálně stimulovány bez teplotní příčiny. Obvykle je tato nežádoucí aktivita potních žláz způsobena abnormální aktivací synaptického nervového systému. Nervová vlákna vedoucí do potních žláz spouštějí jejich činnost a žlázy pak začnou produkovat a vylučovat více potu, který je viditelný a hmatatelný na povrchu kůže.

Příčiny pocení

Nejčastější příčinou pocení bývá nějaká psychologická porucha. Panické ataky, stres, nervové vypětí, to bývá velmi obvyklým spouštěčem pocení. Mezi další příčiny pocení bez teplot patří nízký tlak, poruchy srdečního rytmu, nemoci z povolání, infekce, či různé šokové stavy vyvolané například alergií nebo neobvyklými srdečními stavy.

Pocení pomoc, potřebujete něco co funguje

Pokud si nejste jisti, která z uvedených příčin pocení bez teplot vyvolává, určitě je vhodné navštívit lékaře a teprve potom je patřičné zvolit optimální řešení pocení. V případě, že je Vaše pocení vyvoláváno stresem nebo větší nervovou zátěží, spolehlivě Vám od pocení pomohou specializované švýcarské přípravky SweatStop. Ty jsou vyvinuté tak, že po aplikaci vytváří na povrchu potních žláz ochrannou vrstvu, která zabraňuje nežádoucímu pocení. Kromě účinných látek (hlinité soli) obsahují látky péče o pokožku, které zajišťují bezproblémovou aplikaci (aloe vera, pantenol apod.).

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Doporučené antitranspiranty proti pocení bez teplot: