V našem eshopu poceni24.cz naleznete rozdělení pocení hlavy dle toho, zda je ošetřována pokožka s vlasy, či bez vlasů. V odborných kruzích se nadměrné pocení hlavy označuje častěji jako hyperhidróza hlavy.

více

Pocení hlavy s vlasy vyžaduje trošku jiný přístup, trošku jinou indikaci s ohledem na šetrnost k pokožce, než je tomu u pokožky bez vlasů. Tato kategorie je zaměřena na ty, kdo se chtějí zbavit pocení hlavy a aplikace probíhá na pokožku s vlasy. Současně je zaměřena také na nadměrné pocení na čele, které s touto tematikou úzce souvisí. Škrábe Vás často hlava? Mastí se Vám brzy vlasy? Hlavní příčinou je obvykle pocení hlavy, které je doprovázeny těmito nežádoucími efekty. Produkty Tělový sprej proti pocení Sensitive, Tělový sprej proti pocení Forte, Roztok proti pocení čela Sensitive, Vám pomohu zbavit se výrazného pocení hlavy jednou pro vždy.
Pocení hlavy – proč se potím?Naše tělo obsahuje miliony potních žláz. Tyto potní žlázy jsou rozmístěny po celém těle, včetně celé hlavy a obličeje. Hrají důležitou roli v přirozeném procesu termoregulace. Když se naše tělo příliš ohřeje, hormony stimulují tyto potní žlázy k uvolnění potu. Pot se následně odpařuje a tím ochlazuje naše tělo. Bohužel v některých případech je něco v tomto přirozeném procesu špatně. Výsledkem je zvýšená nebo nadměrná produkce potu.
Pocení na hlavě a v obličeji je často komplikované už jen z toho pohledu, že na rozdíl od mnoha jiných typů pocení, tento typ pocení je velmi obtížné skrýt a může vést k pocitům studu a společenského zasměšnení. Samozřejmě nemusí jít jen o oblast hlavy či čela, pocení nás může trápit i na specifických místech jako tváře, brada, uši, krk, horní ret.
Co způsobuje nadměrné pocení hlavy a obličeje?Příčin vzniku nadměrného pocení je vícero a není vždy zcela jednoduché určit zdroj tohoto problému. Navíc často se nejedná jen o jednu příčinu, ale nadmerne poceni v současnosti vzniká jako kombinace více faktorů, které spolu mohou více či méně souviset. V některých případech je nadměrné pocení hlavy způsobeno léky, nebo je projevem nějakého onemocnění (například problémy štítné žlázy), a proto je důležité vždy vyloučit, zda poceni není způsobeno nějakou nemocí. Speciální pozornost byste měli věnovat pocení hlavy a obličeje, pokud Vás trápí pocení přes noc. Ve většině případech je však nadměrné pocení hlavy chronický problém, který je způsoben hyperaktivitou nervového systému.
Nejčastější faktory, které vyvolávají nadměrné pocení hlavy:• teplo• stres a úzkost• emocionální reakce (např. hněv)• reakce na léky• problémy se štítnou žlázou
Několik tipů, jak zamezit pocení hlavy1) Snažte se udržet hlavu v chladnu. Nošení volného a lehkého oblečení umožní pokožce dýchat. V případě, že je zbytek těla v pohodě, pak je méně pravděpodobné, že se budete potit na hlavě.2) Mějte vždy po ruce kapesník nebo raději dva tak, abyste se mohli kdykoliv zbavit potu z obličeje.3) Pokud je to možné, zkuste chůzi naboso. Je to skvělá terapie, která pomůže ochladit celé tělo.4) Vyhýbejte se kořeněným jídlům nebo silně aromatickým potravinám (česnek, cibule, feferonky apod.).5) Relaxujte – nenechte se rozladit stresem. Pomáhá cvičení, antidepresiva nebo i správné hluboké dýchání.6) Vyhýbejte se nošení čepic a klobouků.7) Zkuste se zbavit chemických šampónů a nahradit je přírodními.8) Volte správné přípravky proti pocení, které jsou určeny pouze na oblast hlavy.
Celkově není pocení v dnešní době ani zdaleka neřešitelným problémem. Přestože nadměrným pocením trpí stále více populace, při vhodně zvolené léčbě a při dodržování určitých zásad je úspěšnost řešení velice vysoká.A nemusí vyloženě jít pouze o pocení hlavy a obličeje. Přípravky SweatStop dosahují vynikajících výsledků také jako řešení pocení nohou, dokáží porazit zápach a odér nohou, svědící kůži na těle či pomoci při jako prostředek proti nadměrnému pocení v podpaží. Při komplexějších problémech je vhodné používat antitranspiranty ve formě sprejů. Na nadměrné pocení celého těla je ideální tělový sprej, který je silný, ale zároveň šetrný k pokožce (řada Forte či Forte plus).

Zobrazuji všechny 2 výsledky