léčba nadměrného pocení specializované antitranspiranty sweatstop

Stupně nadměrného pocení

Stupně nadměrného pocení

Nadměrné pocení, neboli hyperhidróza, i když není našemu organismu nijak nebezpečné, představuje nepříjemnost pro ty z nás, kteří jím trpí. Mnoho pacientů si neuvědomuje, že moderní medicína se čím dál více kloní k názoru, že dispozice k nadměrnému pocení jsou dány geneticky. Níže uvádíme několik základních tezí, které bychom měli o nadměrném pocení vědět.

geny a pocení

 

Nadměrné pocení může být dáno geneticky

Jak jsme již nastínili, mnozí lékaři a vědci jsou v současnosti přesvědčeni, že nadměrné pocení je zpravidla genetickým onemocněním. Studie ukázaly, že v průměru 30 až 50% lidí trpících nadměrným pocením má člena rodiny, který má s pocením problémy také. To samozřejmě signalizuje nějakou genetickou predispozici. Jakkoliv je pocení pro Vás nepříjemné, nebo Vám znepříjemňuje život, není to nutně Vaše vina, že se to děje.

američané pocení studie

 

Nadměrné pocení je běžnější, než jak je prezentováno

Poslední výskyty v USA ukázaly, že existuje asi 8 milionů Američanů, kteří se potí čtyřikrát až pětkrát více než průměrný člověk. Takže i když můžeme mít někdy pocit, že jsme v tomto problému sami, není to pravda. Vzhledem k tomu, jak je nadměrné pocení běžné, je mnohem snazší nalézt řešení v podobě zkušeností či rad od ostatních apod.

Nadměrné pocení má více druhů léčby

Existuje vícero účinných ošetření, které nás zbaví hyperhidrózy. Prvním krokem by měla být volba vhodného antitranspirantu. Pokud je naše pocení natolik závažné, že ani takovýto přípravek nezabere, je vhodné řešit pocení injekčně nebo vyzkoušet iontoforézu. V tomto procesu dochází k terapeutické léčbě pocení pomocí speciálního přístroje vedoucího do ošetřovaných částí těla slabý elektrický proud s cílem blokování potních žláz.

Co se týče vhodných přípravků proti nadměrnému pocení, můžeme doporučit z vlastní zkušenosti přípravky švýcarské značky SweatStop. SweatStop se přímo specializuje na nadměrné pocení. Jde o specializaci se vším, co si pod tímto pojmem dokážeme představit. Je tedy zaměřena nejen na jednotlivé části těla (například nadměrné pocení nohou, silné pocení v podpaží apod.), čemuž je přizpůsobeno složení toho daného produktu, ale jednotlivé produkty se liší také v intenzitách. To umožňuje volit přípravek optimální pro určitý druh nadměrného pocení a také podle toho, jak silně se potíte.

léčba nadměrného pocení specializované antitranspiranty sweatstop

 

Proč tomu není jako u konkurenčních výrobců, kteří často disponují jediným přípravkem proti nadměrnému pocení?

Specializace je zcela zásadní pro účinnou léčbu nadměrného pocení. Například nadměrné pocení nohou vyžaduje odlišnou léčbu než například nadměrné pocení na zádech. Potní žlázy jsou sice rozmístěné po celém těle, ale pokožka je na různých částech těla různě silná, různě citlivá a jinak reaguje na podněty vyvolávající nadměrné pocení.

Rychlý přehled nejoblíbenějších produktů SweatStop naleznete pod boxem autora níže.

Bloger Vláďa MolíkIng. Vladimír Molík
“Jmenuji se Vláďa a dlouhé roky mě sužovalo nadměrné pocení. Tato zkušenost byla natolik silná, že jsem se rozhodl věnovat oboru pocení naplno. Nejen z laického, ale i odborného pohledu. A protože mě navíc vždy bavilo psát a pomáhat lidem, začal jsem tvořit. Budu moc rád, když vám moje osobní zkušenosti pomohou a budou inspirací ke spokojenějšímu životu.” – zobrazit další články autora

 

Související produkty ke článku