Aplikace SweatStop

Obsah/rychlá navigace:

Abychom docílili maximálního účinku a zabránili nadměrnému pocení, je standardně pro všechny antiperspiranty SweatStop proti nadměrnému pocení nutné, aby byly aplikovány bezprostředně před spaním, na dokonale suchou, čistou a nepodrážděnou pokožku. Je zároveň důležité, abychom se několik hodin po aplikaci vyhnuli všemu, co by mohlo zvýšit tvorbu potu. Jelikož je lidské tělo nejvíce v klidu v době spánku, doporučují se aplikace téměř všech přípravků SweatStop právě na noc. Ráno potom můžeme provést naši obvyklou hygienu, použít oblíbený deodorant nebo pleťovou vodu.

SHRNUTÍ HLAVNÍCH BODŮ APLIKACE:
– aplikace pouze na noc
– aplikace pouze na čistou, suchou a nepodrážděnou pokožku
– aplikovat obvykle stačí malé množství přípravku
– vyvarovat se příliš časté aplikaci (neaplikovat denně, pokud to není nutné – obvykle stačí 2-3x týdně/individuální)
– zabraňte vniknutí do očí a kontaktu s ústy či s citlivou nebo poraněnou pokožkou
– příslušnou část pokožky nejméně 48 hodin před a 12 hodin po nanesení tohoto přípravku neholte
– před první aplikací si předem otestujte v minimálním množství přípravku snášenlivost pokožky

Při dodržování těchto pravidel zabírají přípravky SweatStop 98% uživatelů bez jakýchkoliv problémů. V případě, že byste zaznamenali nějaké nežádoucí účinky, v první fázi si prosím prostudujte informace uvedené v závěru této stránky o aplikaci.


NADMĚRNÉ POCENÍ: PODPAŽÍ, CELÉ TĚLO, ZÁDA

Před uložením ke spánku je třeba příslušné partie těla pokožky dobře omýt a osušit. Před oblečením oděvu je nutné nechat přípravek vždy úplně zaschnout, aby nemohly vzniknout skvrny. Podle potřebné intenzity, respektive osobních potřeb a výsledků, můžeme postupem času přizpůsobit množství přípravku i interval jeho aplikace. Antiperspiranty aplikujeme vždy pouze na noc!

Spreje: SweatStop Forte 100 ml ; Forte Plus 100 ml ; SweatStop Sensitive 15ml/100 ml
1) Umyjeme a osušíme pokožku v těch místech, kam chceme přípravek aplikovat.
2) Jedenkrát důkladně nastříkáme antiperspirant na místa, kde nás trápí pocení.
3) Pokud se nám roztok nepodaří nastříkat tak, aby pokryl všechna potřebná místa, rozetřeme jej.
4) Roztok necháme samovolně zaschnout.

Roll-ony: Forte 50 ml ; Forte Plus 50 ml
1) Umyjeme a osušíme pokožku v těch místech, kam chceme přípravek aplikovat.
2) Přípravek protřepeme.
3) Jedenkrát důkladně naneseme antiperspirant na místa, kde nás trápí pocení.
4) Roztok necháme samovolně zaschnout.

pozn.
V případě nadměrného pocení v partii zad je obvykle vyšší aktivita potních žláz, než je tomu v jiných částech těla postižených nadměrným pocením. Pokud tedy jedno nastříknutí spreje nestačí, u této části těla můžeme antiperspirant nanést vícekrát. Vždy však stylem nastříkneme, případně rozetřeme, abychom pokryli větší plochu zad, necháme zaschnout, poté znovu nastříkneme a necháme zaschnout. Tento postup je možné opakovat až 5x pro případy extrémního pocení na zádech.
Vyvarujme se aplikace, kdy nastříkneme opakovaně v rychlých intervalech roztok na jedno místo. Vždy bychom jej měli nechat nejprve zaschnout, než postup opakujeme. Špatná aplikace může způsobit, že nedojde k plnému rozvinutí efektu antiperspirantu, což může negativně ovlivnit dosažené výsledky.


POCENÍ V PODPAŽÍ

Roll-on IXAL 50 ml:
Správné použití produktu je klíčem k úspěchu. Přečtěte si proto pozorně tyto pokyny:
Naneste tenkou vrstvu přípravku na očištěnou a suchou pokožku:
• Prvních 5 dní: 3 krát denně
• Po 5 dnech nebo po zlepšení stavu: 2 krát denně
• Po 10 dnech nebo po dalším zlepšení: 1 krát denně ráno
Hyperfunkce potní žlázy se normalizuje velmi rychle po aplikaci.

V případě, že není dostatečně viditelné snížení potivosti po prvních 5 dnech používání, je třeba prodloužit dobu, kdy aplikujeme přípravek 3x denně, až na 10 dnů. Nemusíme dodržovat v těchto případech stejný časový odstup mezi jednotlivými aplikacemi, ale měli bychom přípravek použít v momentě, jakmile cítíme opětovný nástup pocení (tedy i například v rozmezí 2-3 hodin). Samozřejmě je vždy nutné dodržování aplikace na suchou a čistou pokožku.

Poznámky:
• Pot na pokožce, nebo pocení během aplikace, či krátce po aplikaci zabraňuje absorpci aktivních látek. Proto musí být přípravek vždy aplikován na suchou pokožku, než se opět projeví pocení. To je třeba vzít v úvahu zejména při velmi těžkém pocení s permanentním potem. Způsob a interval aplikace musí být v takovém případě přizpůsoben této situaci.
• Zápach: v ojedinělých případech se zápach nesníží ihned, ale až po několika dnech používání
• Nepoužívejte v kombinaci s přípravkem obsahujícím hliníkovou sůl! Nejprve přestaňte používat hliníkový antiperspirant a teprve posléze začněte používat SweatStop® IXAL (jak je popsáno výše).

Upozornění:
Nepoužívejte na otevřené rány. Používejte pouze na nepoškozenou pokožku. Další informace k aplikaci jsou v příbalovém letáku, který je nedílnou součástí každého balení přípravku SweatStop® IXAL (vč. české verze).


 

NADMĚRNÉ POCENÍ: HLAVA, OBLIČEJ A ČELO

Před uložením ke spánku je třeba příslušné partie těla pokožky dobře omýt a osušit. Podle potřebné intenzity, respektive osobních potřeb a výsledků, můžeme postupem času přizpůsobit množství přípravku i interval jeho aplikace. Antiperspiranty aplikujeme vždy pouze na noc!

Postup pro čelo, obličej a hlavu bez vlasů:
S ohledem na obecně citlivější pokožku v obličejových partiích je vždy lepším postupem aplikovat přípravku méně a spíše přidat, pokud je potřeba. Antiperspiranty jsou dostatečně silné a obvykle pro dosažení potřebného efektu postačí jen malé množství.

Spreje: SweatStop Forte 100 ml ; SweatStop Sensitive 15ml/100 ml
1) Umyjeme a osušíme pokožku v těch místech, kam chceme přípravek aplikovat.
2) Vezmeme smotek vaty či tampónek a nastříkneme na něj trochu přípravku.
3) Nanesený roztok důkladně rozetřeme na místech, kde nás trápí pocení.
4) Necháme roztok samovolně zaschnout.

Emulze SweatStop Sensitive 20 ml:
1) Umyjeme a osušíme pokožku v těch místech, kam chceme přípravek aplikovat.
2) Pomocí prstů naneseme menší množství a vmasírujeme.
3) V případě výraznějšího pocení je třeba nanést více přípravku a prodloužit dobu masírování.

Postup pro hlavu s vlasy
Při aplikaci na hlavu pokrytou vlasy mějme na paměti, že potřebujeme, aby se přípravek dostal k pokožce, resp. potním žlázám, kde může plně rozvinout svoje účinky. U vlasů, které jsou obarvené tónováním, je nutné postup předem opatrně vyzkoušet, protože zde může nanesení antiperspirantu způsobit změnu zbarvení.

SweatStop Forte 100 ml ; SweatStop Sensitive 15ml/100 ml
1) Umyjeme a osušíme pokožku v těch místech, kam chceme přípravek aplikovat.
2) Vezmeme smotek vaty či tampónek a nastříkneme na něj trochu přípravku.
3) Nanesený roztok důkladně rozetřeme na pokožce. Snažíme se nanášet přípravek tak, abychom jej co nejvíce dostali k pokožce. Čím lépe se nám to podaří, tím výraznější výsledek můžeme očekávat.
4) Necháme roztok samovolně zaschnout.


NADMĚRNÉ POCENÍ: RUCE A DLANĚ

Emulze proti pocení rukou a dlaní Instant se používá k zevní aplikaci proti pocení v oblasti dlaní. Celosvětově osvědčená a svými vlastnostmi jedinečná emulze je obohacena mastkem, který pocení dokáže ihned a intenzivně zastavit (cca do 2 minut od použití). SweatStop Instant je z hlediska čichu neutrální a po nanesení nezanechává žádné bílé stopy, protože je upraven do odstínu pokožky. Díky své přiměřené velikosti je ideální na cesty, při kterých ho lze kdykoliv použít. Používá se také před důležitými pracovními či osobními schůzkami, jelikož jeho doba účinnosti se počítá v rozmezí 1-3 hodin od použití. Pro dlouhodobý a příznivý efekt při silném až extrémním  pocení dlaní doporučujeme doplnit emulzi také o používání Spreje proti pocení rukou a dlaní FORTE MAX.

Instant 50 ml
1. Ruce dobře umyjeme a osušíme.
2. Množství přípravku o velikosti hrášku naneseme na vnitřní plochy dlaní, dobře rozetřeme a necháme zaschnout.

Efekt nastává okamžitě a trvá podle úrovně namáhání dlaní či rukou, standardně v rozmezí po dobu 1-3 hodin. Pro vyšší intenzitu pocení a delší trvání efektu je třeba zvýšit množství přípravku. V případě potřeby je možné aplikaci kdykoliv opakovat. Použití je možné kdykoliv během dne (např. 5 minut před očekávanou schůzkou). Na rozdíl od ostatních antiperspirantů není tedy nutné aplikovat Instant na noc!

Forte Max 100 ml
1. Odstraníme případnou zrohovatělou pokožku, aby mohla proběhnout aplikace co nejefektivněji.
2. Ruce a dlaně dobře umyjeme a osušíme.
3. Před spaním jedenkrát důkladně naneseme antiperspirant na ta místa dlaní, kde nás trápí pocení.
4. Roztok rozetřeme, případně lehce vmasírujeme a necháme samovolně zaschnout.

Sprej proti pocení rukou a dlaní Forte max snižuje nadměrné pocení po dobu 24 hodin. Vzhledem k tomu, že kůže na rukou je tlustší, než např. v podpaží, nepůsobí tak roztok všude stejně rychle. To je důvodem, proč se efekt nedostavuje ve všech částech rukou stejně rychle.

Jelikož je pocení zcela individuální záležitost a nedá se dosud přesně změřit, tak si četnost a množství přípravku vždy po odzkoušení určujeme následně sami na míru. Je tedy doporučeno ze začátku prvního používání přípravků SweatStop začít v menším množství (např. pouze 1x nastříkání) a aplikovat znovu přípravek nejdříve tehdy, až se nám pocení znovu vrátí. Dle našeho osobního vyhodnocení je pak možné tyto aplikace zvyšovat dle výše uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Co dělat, když antiperspirant dostatečně nezabral?

Při velmi silném nebo extrémním pocení dlaní nemusí jedno nastříknutí na postižené místo stačit. V takovém případě se snažíme četnost aplikace postupně zvýšit. Postup zůstává stejný, jen nastříknutí proběhne vícero. Vždy však stylem nastříkneme, rozetřeme (případně také můžeme lehce vmasírovat) a necháme zaschnout, poté znovu nastříkneme a necháme zaschnout. Tento postup je možné opakovat až 5x pro případy extrémního pocení na dlaních.
Četnost a množství přípravků SweatStop by však neměly překročit výše uvedená doporučení! Vyvarujme se aplikace, kdy nastříkneme opakovaně v rychlých intervalech roztok na jedno místo. Vždy bychom jej měli nechat nejprve zaschnout, než postup opakujeme. Špatná aplikace může způsobit, že nedojde k plnému rozvinutí efektu antiperspirantu, což může negativně ovlivnit dosažené výsledky.
Pokud by nastal případ, že ani po zvýšení četnosti aplikací nedošlo k očekávaným výsledkům, je třeba doplnit aplikaci také o přípravek Instant.

Set proti pocení dlaní – Forte Max + Instant
Používáme-li oba přípravky určené proti nadměrnému pocení dlaní současně, postupujeme následovně:
1. Odstraníme případnou zrohovatělou pokožku, aby mohla proběhnout aplikace co nejefektivněji.
2. Ruce a dlaně dobře umyjeme a osušíme.
3. Před spaním jedenkrát důkladně naneseme antiperspirant Forte Max na ta místa dlaní, kde nás trápí pocení.
4. Roztok rozetřeme, případně lehce vmasírujeme a necháme samovolně zaschnout.
5. Následně aplikujeme 1x Instant o velikosti hrášku, dobře rozetřeme, vmasírujeme a necháme opět zaschnout.


NADMĚRNÉ POCENÍ: NOHY A CHODIDLA

Sprej proti pocení nohou Forte Max zamezuje nadměrnému pocení a zápachu nohou. Protože kůže na nohou je silnější, než např. v podpaží, je důležité pro dosažení maximálního účinku aplikovat přípravek těsně před spaním. Dále bychom po aplikaci měli zabránit další možné aktivitě či námaze, při které bychom se mohli zpotit, aby tím nedošlo ke snížení výsledného účinku, protože případné pocení po aplikaci by mohlo vést k omezení samotného účinku roztoku. Z tohoto důvodu je tedy nutné aplikovat sprej těsně před spaním, protože je tělo po dobu spánku nejvíce v klidu.

Forte Max 100 ml
1. Odstraníme případnou zrohovatělou pokožku, aby mohla proběhnout aplikace co nejefektivněji. (Před aplikací je vhodné odstranit zbytky zrohovatělé kůže, zejména na ploskách nohou. Tato odumřelá část pokožky může bránit roztoku, aby se dostal až k potním žlázám. Odstraňování zrohovatělé pokožky však není nutné v případech, kdy jsou dosažené výsledky dostatečné).
2. Chodidla dobře umyjeme a osušíme.
3. Před spaním jeden- až pětkrát důkladně naneseme antiperspirant na ta místa chodidel, kde nás trápí pocení.
4. Roztok rozetřeme, vmasírujeme a necháme samovolně zaschnout.

Při velmi silném nebo extrémním pocení nohou nemusí jedno nastříknutí na postižené místo stačit. V takovém případě se snažíme četnost aplikace postupně zvýšit. Postup zůstává stejný, jen nastříknutí proběhne vícero. Vždy však stylem nastříkneme, rozetřeme (případně také můžeme lehce vmasírovat) a necháme zaschnout, poté znovu nastříkneme a necháme zaschnout. Tento postup je možné opakovat až 5x pro případy extrémního pocení nohou. Větší četnost „nastříkání“ v rámci jedné aplikace doporučen také v případech, kdy je pocení nohou lokalizované. Jednodušeji řečeno, zde také rozhoduje, zda se potíme výrazněji i na jiných částech těla, než na nohou. Pokud je pocení lokalizované a soustředěné jen do jedné oblasti, pak je obvykle nezbytné přípravku aplikovat více. Četnost a množství přípravků SweatStop by však neměly překročit výše uvedená doporučení! Vyvarujme se aplikace, kdy nastříkneme opakovaně v rychlých intervalech roztok na jedno místo. Vždy bychom jej měli nechat nejprve zaschnout, než postup opakujeme. Špatná aplikace může způsobit, že nedojde k plnému rozvinutí efektu antiperspirantu, což může negativně ovlivnit dosažené výsledky.
Pokud by nastal případ, že ani po zvýšení četnosti aplikací nedošlo k očekávaným výsledkům (extrémní pocení nohou), je třeba doplnit aplikaci také o SweatStop pudr.

SweatStop pudr 60g
Pudr proti pocení nohou se skořicí a mentolem se aplikuje prostřednictvím práškové tyčinky na chodidla nohou v ranních či dopoledních hodinách, nebo vždy, pokud potřebujeme. Používání pudru v podobě práškové tyčinky je díky inovativnímu a ekonomickému aplikátoru snadné, čisté a úsporné, jelikož můžeme regulovat dávku prášku podle vlastního uvážení. Necháme po aplikaci dobře vstřebat.

Set proti pocení chodidel – Forte Max + pudr
Používáme-li oba přípravky určené proti nadměrnému pocení dlaní současně, postupujeme následovně:
Nejprve použije sprej Forte MAX a na závěr večerní aplikace Pudr proti pocení nohou se skořicí a mentolem. V případě potřeby následně během dne můžeme pudr použít kdykoliv, kdy budeme potřebovat.
1. Odstraníme případnou zrohovatělou pokožku, aby mohla proběhnout aplikace co nejefektivněji.
2. Chodidla dobře umyjeme a osušíme.
3. Před spaním jeden- až pětkrát důkladně naneseme antiperspirant na ta místa chodidel, kde nás trápí pocení.
4. Roztok rozetřeme, vmasírujeme a necháme samovolně zaschnout.
5. Následně aplikujeme pudr dle potřeby. Pudr absorbuje vlhkost a nečistoty a umožňuje plně rozvinout efekt antiperspirantu.


PODRÁŽDĚNÁ POKOŽKA, SVĚDĚNÍ – Emulze s aloe vera a pantenolem

Emulze péče o pokožku s aloe vera:
je přípravek ve formě mléka, určený pro péči o pokožku, který splňuje požadavky péče o pokožku za současného použití některého z antiperspirantů. Přípravek je vyroben na bázi vybraných a osvědčených látek s účinným obsahem, jako jsou aloe vera, mandlový olej, jojobový olej, avokádový olej, včelí vosk a panthenol (provitamín B5). Účinky přípravku dodávají pleti vlhkost, mají uklidňující vliv a celkově pokožku harmonizují. Používá se na suchou a rozpraskanou pokožku. V případě potřeby můžeme nanášet (i několikrát denně) na postižené části pokožky. Používá se také u pokožky podrážděné důsledkem vlhkosti.

Svými hojivými a pokožku uklidňujícími vlastnostmi, ve spojení s chladivým efektem, podporuje Emulze s aloe vera celkové zdraví a regeneraci kůže a pokožky. Emulze péče o pokožku s aloe vera se nanáší na postižené části pokožky denně nebo podle potřeby. Při kombinaci s dalšími přípravky SweatStop se nanáší v malém množství ráno a během dne, v případě aplikace na noc nejdříve až 10 minut po aplikaci přípravků SweatStop. Pokud se objeví během aplikace z některých produktů proti pocení SweatStop nežádoucí účinky (např. důvodem může být volba příliš intenzivního produktu, nebo nedodržení aplikačního postupu), doporučujeme ošetřit podrážděnou pokožku pomocí Emulze s aloe vera.

Protože kůže a pokožka je vlivem neustálého pocení stále zvlhčována, vede tato vlhkost zákonitě k podpoře různých bakteriálních zánětů, které pak vedou k podráždění kůže. Podráždění nemusí být vždy nutně spojeno se zarudnutím pokožky nebo kůže. Pravidelné používání Emulze s aloe vera zklidňuje pokožku a pomáhá navrátit její přirozený cyklus, je proto doporučován, aby byl používán také v kombinaci s ostatními přípravky SweatStop.


Přípravky SweatStop – podráždění pokožky a problémy způsobené špatnou aplikací

Všechny přípravky SweatStop® má výrobce dermatologicky atestovány vzhledem k působení na pokožku se známkou „velmi dobré“. V praxi se vyskytuje minimum případů s nežádoucími účinky. Použije-li se SweatStop nesprávně nebo na podrážděnou kůži, je však samozřejmě možné, že se nějaké nežádoucí účinky objeví.

Možné příčiny podráždění kůže:
1. Velice citlivá pokožka
2. K aplikaci došlo po holení nebo na podrážděnou pokožku
3. Aplikováno bylo příliš přípravku nebo velmi brzy po sobě
4. Nevhodně zvolená intenzita produktu
5. K aplikaci došlo přes den (např. v dopoledních hodinách)

ad 1) Velice citlivá pokožka
Citlivost pokožky je u každé osoby unikátní. Lidé s velmi citlivou pokožkou by měly věnovat zvýšenou pozornost při používání přípravků SweatStop.
Řešení:
• Snížení počtu aplikací (2 aplikace týdně je většinou zcela dostačující)
• Použití při aplikaci pouze jednou (jedno stříknutí)

ad 2) K aplikaci došlo po holení nebo na podrážděnou pokožku
V případě, že kůže byla již podrážděná před nanesením SweatStop, může vzniknout nežádoucí reakce. Holení vede k podráždění pokožky. Je důležité, aby se interval mezi holením a aplikací SweatStop prodloužil tak, jak je to jen možné. Interval nesmí být každopádně menší než 48 hodin před holením a min. 12 hodin po holení. Pokud již byla pokožka nějakým způsobem narušena, před další aplikací je samozřejmě nutné počkat na uzdravení/zregenerování pokožky.

Řešení:
• Použití přípravku na noc a holení pouze v dopoledních hodinách
• Použití při aplikaci pouze jednou (jedno stříknutí)
• Snížení počtu aplikací

ad 3) Aplikováno bylo příliš přípravku nebo velmi brzy po sobě
Množství a interval aplikace jsou velmi důležité. Aplikovat by se mělo pouze tolik přípravku, kolik je potřeba. Kromě toho by nemělo docházet k příliš časté aplikaci (v případě negativních projevů je potřeba snížit počet aplikací za týden). Pro většinu uživatelů jsou dvě aplikace týdně dostačující.

Řešení:
• Snížení počtu aplikací (2 aplikace týdně jsou většinou zcela dostačující)
• Snížení aplikovaného množství

ad 4) Nevhodně zvolená intenzita produktu
Řada přípravků SweatStop disponuje pro většinu partií těla více přípravky s různými intenzitami (rozlišujeme např. tipy produktů dle intenzity Sensitive, Forte, Forte Plus) V některých případech volí zákazníci příliš intenzivní produkt ve snaze vyřešit problém s pocením. Je však nutné si uvědomit, že i přípravky s nižší intenzitou jsou proti pocení velice účinné a často je vhodnějším postupem volit méně intenzivní produkt. V případě, že byste potřebovali poradit s volbou vhodného přípravku, neváhejte nás kontaktovat na email: info@poceni24.cz nebo telefonicky na čísle 725 339 531.

ad 5) K aplikaci došlo přes den (např. v dopoledních hodinách)
Přípravky SweatStop by neměly být používány v dopoledních hodinách, protože pak nevyužijí svůj plný potenciál. Vzhledem k tomu, že přípravky potřebují určitý čas, aby se naplno rozvinul jejich účinek, je důležité, aby byly aplikovány těsně před spaním na čistou a suchou pokožku.
Navíc při aplikaci přes den mohou vzniknout skvrny na oblečení.

Řešení:
• Používat přípravky pouze na noc, tedy těsně před ulehnutím do postele na suchou a čistou pokožku

Pokud jste udělali vše správně a zároveň vyloučíme velmi málo pravděpodobnou alergii na některou složku přípravku, příčinou nežádoucích účinků by mohla být již jen dermatitida. U lidí majících sklony k dermatitidě (resp. jí trpí) se může objevovat vysychání pokožky z důvodu omezení potních kanálků po aplikaci. Velmi suchá pokožka má tendence svědit a je náchylná na různá podráždění. V takovýchto specifických případech je vhodné kombinovat přípravky SweatStop s produkty péče o pleť. Optimální je například Roztok péče o pokožku. Tento roztok je krémem pro péči o pokožku na bázi vybraných přísad, jako je aloe vera, mandlový olej, jojobový olej, avokádový olej, včelí vosk a panthenol (provitamín B5). Jeho hydratační a zklidňující vlastnosti harmonizují stav pokožky. Kromě ochrany a péče o pokožku krém navíc poskytuje chladivý účinek. Je přímo vyvinut pro kombinované použití s přípravky SweatStop.